NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat

NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
, , aktualita
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
K oblíbeným
reklama
ITHome tak hlásí, že NVIDIA zastavuje výrobu grafických karet GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 (Super) a RTX 2070 (Super), což se ostatně už v tuto dobu dalo předpokládat vzhledem k tomu, že NVIDIA by měla už v dohledné době představit nové herní karty generace Ampere. A ty pochopitelně nastoupí nejdříve ve výkonnějších verzích jako nástupkyně dnešních karet generace Turing. 
 
 
Dá se také říci, že informace o konci výroby karet může velice snadno prosáknout na veřejnost, neboť o tom se pochopitelně ihned dozví jednak výrobci a v návaznosti na to i distributoři a my se můžeme podívat na to, o čem to svědčí, respektive kdy by asi tak mohly přijít nové karty.
 
K tomu bychom ale pochopitelně potřebovali další informace, neboť pouze ta o ukončení výroby aktuálních karet nestačí. Není totiž jasné, jaké má NVIDIA zásoby čipů a kdy se vůbec dané karty přestanou vyrábět, což bylo upřesněnou pouze slovem "brzy". 
 
ITHome má ale i svou představu o tom, kdy by asi tak NVIDIA mohla nové Ampere představit, a to je datum 17. září, čili zhruba za dva měsíce, což je v souladu s očekáváními. Nyní nezbývá než čekat na to, jaké akce s účastí firmy NVIDIA budou ohlášeny, i když zde máme jeden podstatný problém, který přinesl nový koronavirus. Jde pochopitelně o zrušené velké akce, namísto nichž se využívají online události a ty lze mnohem snadněji chystat jako překvapení a ohlašovat je jen krátce dopředu. 
 
Takže uvidíme, prozatím se prý můžeme připravit na to, že výkonných RTX 2000 může být brzy na trhu nedostatek, k čemuž dle MyDrivers má přispět i zvýšený zájem ze strany těžařů kryptoměn. Sílí nám tu snad další, už třetí vlna těžby? To snad ne, ovšem už od tohoto měsíce mohou ceny karet růst, což se zatím na našem trhu neprojevilo. Ostatně nám stačil dopad Covid-19 v podobě slabší koruny, která zvedla ceny hardwaru také a ty se leckdy ani nevrátily na úroveň ze začátku roku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi
Výzkumník objevil kritickou chybu v jádru iOS, která by umožnila přístup k citlivým údajům z iPhonu v reálném čase, aniž by o tom uživatel věděl. Stačilo, aby se útočník nacházel v blízkosti. Apple naštěstí chybu již opravil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář