www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat

NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
, , aktualita
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
K oblíbeným
reklama
ITHome tak hlásí, že NVIDIA zastavuje výrobu grafických karet GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 (Super) a RTX 2070 (Super), což se ostatně už v tuto dobu dalo předpokládat vzhledem k tomu, že NVIDIA by měla už v dohledné době představit nové herní karty generace Ampere. A ty pochopitelně nastoupí nejdříve ve výkonnějších verzích jako nástupkyně dnešních karet generace Turing. 
 
 
Dá se také říci, že informace o konci výroby karet může velice snadno prosáknout na veřejnost, neboť o tom se pochopitelně ihned dozví jednak výrobci a v návaznosti na to i distributoři a my se můžeme podívat na to, o čem to svědčí, respektive kdy by asi tak mohly přijít nové karty.
 
K tomu bychom ale pochopitelně potřebovali další informace, neboť pouze ta o ukončení výroby aktuálních karet nestačí. Není totiž jasné, jaké má NVIDIA zásoby čipů a kdy se vůbec dané karty přestanou vyrábět, což bylo upřesněnou pouze slovem "brzy". 
 
ITHome má ale i svou představu o tom, kdy by asi tak NVIDIA mohla nové Ampere představit, a to je datum 17. září, čili zhruba za dva měsíce, což je v souladu s očekáváními. Nyní nezbývá než čekat na to, jaké akce s účastí firmy NVIDIA budou ohlášeny, i když zde máme jeden podstatný problém, který přinesl nový koronavirus. Jde pochopitelně o zrušené velké akce, namísto nichž se využívají online události a ty lze mnohem snadněji chystat jako překvapení a ohlašovat je jen krátce dopředu. 
 
Takže uvidíme, prozatím se prý můžeme připravit na to, že výkonných RTX 2000 může být brzy na trhu nedostatek, k čemuž dle MyDrivers má přispět i zvýšený zájem ze strany těžařů kryptoměn. Sílí nám tu snad další, už třetí vlna těžby? To snad ne, ovšem už od tohoto měsíce mohou ceny karet růst, což se zatím na našem trhu neprojevilo. Ostatně nám stačil dopad Covid-19 v podobě slabší koruny, která zvedla ceny hardwaru také a ty se leckdy ani nevrátily na úroveň ze začátku roku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře