NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat

NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
, , aktualita
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
K oblíbeným
reklama
ITHome tak hlásí, že NVIDIA zastavuje výrobu grafických karet GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 (Super) a RTX 2070 (Super), což se ostatně už v tuto dobu dalo předpokládat vzhledem k tomu, že NVIDIA by měla už v dohledné době představit nové herní karty generace Ampere. A ty pochopitelně nastoupí nejdříve ve výkonnějších verzích jako nástupkyně dnešních karet generace Turing. 
 
 
Dá se také říci, že informace o konci výroby karet může velice snadno prosáknout na veřejnost, neboť o tom se pochopitelně ihned dozví jednak výrobci a v návaznosti na to i distributoři a my se můžeme podívat na to, o čem to svědčí, respektive kdy by asi tak mohly přijít nové karty.
 
K tomu bychom ale pochopitelně potřebovali další informace, neboť pouze ta o ukončení výroby aktuálních karet nestačí. Není totiž jasné, jaké má NVIDIA zásoby čipů a kdy se vůbec dané karty přestanou vyrábět, což bylo upřesněnou pouze slovem "brzy". 
 
ITHome má ale i svou představu o tom, kdy by asi tak NVIDIA mohla nové Ampere představit, a to je datum 17. září, čili zhruba za dva měsíce, což je v souladu s očekáváními. Nyní nezbývá než čekat na to, jaké akce s účastí firmy NVIDIA budou ohlášeny, i když zde máme jeden podstatný problém, který přinesl nový koronavirus. Jde pochopitelně o zrušené velké akce, namísto nichž se využívají online události a ty lze mnohem snadněji chystat jako překvapení a ohlašovat je jen krátce dopředu. 
 
Takže uvidíme, prozatím se prý můžeme připravit na to, že výkonných RTX 2000 může být brzy na trhu nedostatek, k čemuž dle MyDrivers má přispět i zvýšený zájem ze strany těžařů kryptoměn. Sílí nám tu snad další, už třetí vlna těžby? To snad ne, ovšem už od tohoto měsíce mohou ceny karet růst, což se zatím na našem trhu neprojevilo. Ostatně nám stačil dopad Covid-19 v podobě slabší koruny, která zvedla ceny hardwaru také a ty se leckdy ani nevrátily na úroveň ze začátku roku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala