NVIDIA razí cestu do "nového světa inteligentních zdravotnických nástrojů"

NVIDIA razí cestu do "nového světa inteligentních zdravotnických nástrojů"
, , aktualita
NVIDIA se nechala slyšet, že díky výkonným GPU a jimi zajištěnému hlubokému učení jsme na prahu nové éry zdravotnictví, které bude mít k dispozici inteligentní zařízení. Změnit se mají především rentgeny, CT, 3D ultrazvuky či magnetická rezonance.
K oblíbeným
reklama
Je to především obrovský výkon, jímž pro účely umělé inteligence a hlubokého učení disponují dnešní GPU a NVIDIA tak samozřejmě vyzdvihuje především svou nejnovější generaci Volta. V této oblasti by tak mělo mít co nabídnout i samotné AMD, jehož Vegy nejsou pro výpočetní účely vůbec špatné a co se týče Xeon Phi od Intelu, nad nimi a jejich budoucností aktuálně visí otazník. 
 
 
Jak ukazuje první obrázek, cílem je v podstatě vzít veškerá dostupná data z různých zdravotnických zařízení a ta využít pro rekonstrukci těla pacienta a jeho vnitřku se všemi možnými detaily. Díky tomu bude moci lékař lépe stanovit diagnózu a prostě zjistit, co je špatně, na což by jej mohla sama upozornit i umělá inteligence. 
 
V tomto případě je tak výkon GPU Volta využit pro zpracování obrazových dat pomocí hlubokého učení s využitím nového AI frameworku AUTOMAP ( a dokáže nahradit dnes využívané systémy pro zpracování dat CT skenerů, rentgenů, apod. NVIDIA již navázala spolupráci s firmou GE Healthcare, která využila výkonná GPU ve svých nových Revolution Frontier CT, jež dokáží značně vylepšit výsledný obraz, což umožní využívat mnohem slabší dávky rentgenového záření (až o 80 %). 
 
 volumetrické 3D renderování
 
 
Pak tu máme také volumetrické 3D renderování vnitřku těla pacienta. Tato technika využívá data z CT a magnetické rezonance, které jsou pak dodatečně zpracována, aby zobrazila "komplexní anatomické informace". Doktoři budou moci díky tomu nahlížet na vybrané části těl z různých perspektiv, aby mohli lépe vidět jejich prostorovou strukturu. 
 
kinematografické renderování
 
A pak tu je rovnou kinematografické renderování jako futuristický přístup k medicínským technikám, který je vizuálně nejpůsobivější, ale především jde o způsob, jak zobrazit anatomické detaily i celkovou anatomii s vysokou přesností. Jde opět o výstup dat z klasických zdravotnických zařízení, který byl zpracován pomocí GPU. 
 
Jako první se ale dostane do praxe zmíněný CT skener GE Revolution Frontier, který je oproti svému předchůdci dvakrát rychlejší. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu
Létající vrtulový dron označovaný také za malou helikoptérku, zkrátka Ingenuity, provedl svůj první let na Marsu. Jak bylo plánováno, vznesl se do vzduchu v krátkém testu, který předchází složitějším letům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH
Blockchain je stále využívanější technologií a zdaleka nejde jen o kryptoměny. Poslední dobou se hodně mluví o NFT, prodeji digitálních děl zapisovaném právě do blockchainu. Nyní se přidává i Edward Snowden.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní? AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní?
Dobře víme, že čipy AMD Van Gogh budou vůbec první APU, která nabídnou integrovanou grafiku generace RDNA 2. Měly by přitom nastoupit na trh někdy v tomto roce, ale co budou představovat a kde se uplatní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci
Majitelé konzolí PlayStation se mohou dle serveru Ars Technica připravit na to, že starší modely mohou jednoho dne přestat fungovat, aniž by s nimi bylo cokoliv nepořádku. Jde tu o výměnu baterie a ověření času na serverech Sony. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: výrobci čipů letos vydělají rekordních 94,6 mld. USD TrendForce: výrobci čipů letos vydělají rekordních 94,6 mld. USD
I bez čísel společnosti TrendForce je zřejmé, že výroba počítačových čipů bude letos trhat rekordy. Můžeme se podívat ale na konkrétní údaje, které nám předkládá tato tchaj-wanská firma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek