www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA se chystá představit GeForce NOW a odzbrojit konkurenci

NVIDIA se chystá představit GeForce NOW a odzbrojit konkurenci
, , aktualita
Během zítřejšího odpoledne se již oficiálně dozvíme, co nového si NVIDIA připravila v rámci streamovací služby GeForce NOW. Už nyní ale prosakují informace, kterým lze věřit vzhledem k tomu, že briefing tisku již proběl. 
K oblíbeným
reklama
GeForce NOW se tak logicky bude snažit ukázat v pozitivním světle především vedle Google Stadia, která byla na konci předchozího roku s velkými ohlasy spuštěna, poté kritizována a nyní je spíše ignorována. NVIDIA ale konkurenci stíhat nemusí, protože je jednak zřejmé, že Google Stadii nabídl v poněkud uspěchané snaze být první, přičemž NVIDIA svou GeForce NOW nabízí už od roku 2013, kdy šlo ještě o NVIDIA Grid. 
 
 
Později NVIDIA svou službu nabídla s měsíčním poplatkem 8 dolarů, za něž zákazník dostal také přístup ke knihovně her, ovšem vesměs starých a ty nové si musel kupovat zvlášť. Tato nabídka se s úspěchem nesetkala, a tak NVIDIA se zamyslela podruhé a přišla s GeForce NOW. V průběhu vývoje této služby jsme se dozvěděli o integraci se Steamem i Uplay a o snaze ji nabídnout pro různá zařízení. 
 
Nové informace o GeForce NOW již byly vypuštěny ven, ovšem pod embargem, ze kterého si server VideoCardz moc nedělá, ale jeho informace i tak nejsou kompletní. Na Twitteru totiž zveřejnil v několika bodech to, co si pro nás NVIDIA chystá. Jednak to bude GeForce NOW Free, čili verze zcela zdarma se standardním přístupem, ovšem omezená na pouze jednu hodinu hraní. Zda se ta obnoví jednou za den či za jak dlouhou dobu, to není jasné, ale pro vyzkoušení toho, zda má GeForce NOW smysl, bude tato nabídka jistě bohatě stačit. 
 
A pak to bude GeForce NOW FOUNDERS za 5 dolarů měsíčně. Dozvíme se o prioritním přístupu, takže z toho je jasné, že v rámci verze Free si budeme muset vysedět frontu, v níž nás platící zákazníci budou předbíhat. Těšit se můžeme také na hry renderované s využitím ray tracingu, prvních 90 dní bude zdarma. Půjde o časově omezenou nabídku. 
 
GeForce NOW aktuálně nabízí pár set her právě i díky Steamu a Uplay, což je oproti nabídce Google Stadia nesrovnatelně lepší, přičemž v rámci Stadia Pro platíme 10 dolarů měsíčně a do toho se nepočítá žádná rozsáhlejší herní knihovna. Až na výjimky si zákazník musí hry nad rámec měsíčních plateb kupovat, i když se slevou v případě zmíněné Stadia Pro. Na Uplay nebo ještě lépe na Steamu ale má mnohem více lidí větší knihovny již dříve zakoupených her. Více informací se dozvíme brzy. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection
Epic Games Store nepřekvapil, ale rozhodně ani nezarmoutil, neboť dle očekávání tu máme zdarma Borderlands: The Handsome Collection. Nejde o jeden titul, ale o dvě hry včetně veškerého bonusového obsahu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem
Společnost MSI chce už nyní svým zákazníkům slíbit, že její základní desky s čipovými sadami AMD 400 Series budou podporovat procesory generace Zen 3. Neomezuje se přitom pouze na desky řady MAX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3? Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3?
Ještě do včerejšího dne jsme měli víceméně jasno v tom, co jak se budou vyvíjet další procesorové generace společnosti AMD, ovšem pak přišla informace od Digitimes o 5nm CPU chystaných ještě na tento rok, které však vůbec neodpovídá tato zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře