www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA se chystá představit GeForce NOW a odzbrojit konkurenci

NVIDIA se chystá představit GeForce NOW a odzbrojit konkurenci
, , aktualita
Během zítřejšího odpoledne se již oficiálně dozvíme, co nového si NVIDIA připravila v rámci streamovací služby GeForce NOW. Už nyní ale prosakují informace, kterým lze věřit vzhledem k tomu, že briefing tisku již proběl. 
K oblíbeným
reklama
GeForce NOW se tak logicky bude snažit ukázat v pozitivním světle především vedle Google Stadia, která byla na konci předchozího roku s velkými ohlasy spuštěna, poté kritizována a nyní je spíše ignorována. NVIDIA ale konkurenci stíhat nemusí, protože je jednak zřejmé, že Google Stadii nabídl v poněkud uspěchané snaze být první, přičemž NVIDIA svou GeForce NOW nabízí už od roku 2013, kdy šlo ještě o NVIDIA Grid. 
 
 
Později NVIDIA svou službu nabídla s měsíčním poplatkem 8 dolarů, za něž zákazník dostal také přístup ke knihovně her, ovšem vesměs starých a ty nové si musel kupovat zvlášť. Tato nabídka se s úspěchem nesetkala, a tak NVIDIA se zamyslela podruhé a přišla s GeForce NOW. V průběhu vývoje této služby jsme se dozvěděli o integraci se Steamem i Uplay a o snaze ji nabídnout pro různá zařízení. 
 
Nové informace o GeForce NOW již byly vypuštěny ven, ovšem pod embargem, ze kterého si server VideoCardz moc nedělá, ale jeho informace i tak nejsou kompletní. Na Twitteru totiž zveřejnil v několika bodech to, co si pro nás NVIDIA chystá. Jednak to bude GeForce NOW Free, čili verze zcela zdarma se standardním přístupem, ovšem omezená na pouze jednu hodinu hraní. Zda se ta obnoví jednou za den či za jak dlouhou dobu, to není jasné, ale pro vyzkoušení toho, zda má GeForce NOW smysl, bude tato nabídka jistě bohatě stačit. 
 
A pak to bude GeForce NOW FOUNDERS za 5 dolarů měsíčně. Dozvíme se o prioritním přístupu, takže z toho je jasné, že v rámci verze Free si budeme muset vysedět frontu, v níž nás platící zákazníci budou předbíhat. Těšit se můžeme také na hry renderované s využitím ray tracingu, prvních 90 dní bude zdarma. Půjde o časově omezenou nabídku. 
 
GeForce NOW aktuálně nabízí pár set her právě i díky Steamu a Uplay, což je oproti nabídce Google Stadia nesrovnatelně lepší, přičemž v rámci Stadia Pro platíme 10 dolarů měsíčně a do toho se nepočítá žádná rozsáhlejší herní knihovna. Až na výjimky si zákazník musí hry nad rámec měsíčních plateb kupovat, i když se slevou v případě zmíněné Stadia Pro. Na Uplay nebo ještě lépe na Steamu ale má mnohem více lidí větší knihovny již dříve zakoupených her. Více informací se dozvíme brzy. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů