www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA si může chystat 8GB verzi RTX 2060

NVIDIA si může chystat 8GB verzi RTX 2060
, , aktualita
Už několik dní se objevují informace o údajných 8GB verzích karty GeForce RTX 2060, která byla ostatně zmíněna i v hardwarových požadavcích hry Doom Eternal. Přijde tedy tato karta na trh? A proč by vůbec měla?
K oblíbeným
reklama
V hardwarových požadavcích nového Doom Eternal jasně stojí RTX 2060 (8GB) v případě doporučené konfigurace a buď jde o chybu, nebo naopak předzvěst nové verze této karty. 
 
 
GeForce RTX 2060 s 8 GB se ovšem objevila i v záznamech EEC, ale to samo o sobě také neznamená, že dorazí na trh. Nicméně  někdo by se musel splést hned třikrát, takže nějaký reálný základ by to mít mělo. NVIDIA ale nakonec může třeba jen uvažovat o tom, že takovou kartu vyšle na trh, takže dokud nebude oficiálně představena, nebo neuniknou spolehlivé informace o takové kartě, nelze o ní mluvit s jistotou. 
 
 
GeForce RTX 2060 s 8 GB paměti by pochopitelně musela mít i odlišnou paměťovou sběrnici oproti klasickým 2060. S největší pravděpodobností by tak šlo o obdobu modelu RTX 2060 Super, který má také 8 GB paměti, ovšem nemusela by tikat na stejném taktu (14000 MT/s). Ale především by šlo o GPU, v jehož případě by šlo očekávat ještě více osekaný čip TU106 s počtem CUDA jednotek právě na úrovni RTX 2060, čili 1920. 
 
Jaký důvod by ale NVIDIA mohla mít pro vypuštění takové karty na trh? Jednak by tím už upgradovala celou svou řadu karet RTX na 8 a více GB paměti, samozřejmě až na starší prodávané verze a pak by se mohla zbavit případných zásob GPU, která nelze uplatnit jinde. Může jít o hůře vyrobené čipy TU106, anebo prostě veškeré TU106, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Ostatně dle Steamu jsou právě RTX 2060 nejprodávanější karty své řady a 2 GB paměti navíc by ostatně zájem o ně mohl pouze zvýšit. Ale stejně musíme počkat, zda na trh dorazí modely jako:
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming 8 GB
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming 8 GB
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming Advanced 8 GB
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář