www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA si může chystat 8GB verzi RTX 2060

NVIDIA si může chystat 8GB verzi RTX 2060
, , aktualita
Už několik dní se objevují informace o údajných 8GB verzích karty GeForce RTX 2060, která byla ostatně zmíněna i v hardwarových požadavcích hry Doom Eternal. Přijde tedy tato karta na trh? A proč by vůbec měla?
K oblíbeným
reklama
V hardwarových požadavcích nového Doom Eternal jasně stojí RTX 2060 (8GB) v případě doporučené konfigurace a buď jde o chybu, nebo naopak předzvěst nové verze této karty. 
 
 
GeForce RTX 2060 s 8 GB se ovšem objevila i v záznamech EEC, ale to samo o sobě také neznamená, že dorazí na trh. Nicméně  někdo by se musel splést hned třikrát, takže nějaký reálný základ by to mít mělo. NVIDIA ale nakonec může třeba jen uvažovat o tom, že takovou kartu vyšle na trh, takže dokud nebude oficiálně představena, nebo neuniknou spolehlivé informace o takové kartě, nelze o ní mluvit s jistotou. 
 
 
GeForce RTX 2060 s 8 GB paměti by pochopitelně musela mít i odlišnou paměťovou sběrnici oproti klasickým 2060. S největší pravděpodobností by tak šlo o obdobu modelu RTX 2060 Super, který má také 8 GB paměti, ovšem nemusela by tikat na stejném taktu (14000 MT/s). Ale především by šlo o GPU, v jehož případě by šlo očekávat ještě více osekaný čip TU106 s počtem CUDA jednotek právě na úrovni RTX 2060, čili 1920. 
 
Jaký důvod by ale NVIDIA mohla mít pro vypuštění takové karty na trh? Jednak by tím už upgradovala celou svou řadu karet RTX na 8 a více GB paměti, samozřejmě až na starší prodávané verze a pak by se mohla zbavit případných zásob GPU, která nelze uplatnit jinde. Může jít o hůře vyrobené čipy TU106, anebo prostě veškeré TU106, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Ostatně dle Steamu jsou právě RTX 2060 nejprodávanější karty své řady a 2 GB paměti navíc by ostatně zájem o ně mohl pouze zvýšit. Ale stejně musíme počkat, zda na trh dorazí modely jako:
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming 8 GB
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming 8 GB
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming Advanced 8 GB
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování
Na Microsoft Flight Simulator 2020 čekají mnozí fanoušci žánru se zasněným pohledem a slinou v koutku úst, kterou si zaslouží především grafické zpracování spojené s vymodelováním reálného světa. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt
Minulý týden jsme probírali instrukce AVX na budoucích procesorech Intelu, respektive to, že generace Alder Lake-S je v podobě AVX-512 nemusí nabídnout kvůli své hybridní architektuře. Nyní se k AVX-512 poněkud nelichotivě vyjádřil Linus Torvalds.
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích
AMD chce ještě letos vyslat na trh nové procesory s architekturou Zen 3, a to i (nebo především) serverové procesory EPYC s kódovým označením Milan. Ty nabídnou stále stejný počet 64 jader, ale co takty?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce
Ubisoft nám oficiálně představil nový Far Cry 6, který vyvíjí konkrétně studio Ubisoft Toronto a chystá si jej pro příští rok. Podíváme se do fiktivního místa Latinské Ameriky současnosti, kde probíhá "guerillová revoluce". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář