NVIDIA si může chystat 8GB verzi RTX 2060

NVIDIA si může chystat 8GB verzi RTX 2060
, , aktualita
Už několik dní se objevují informace o údajných 8GB verzích karty GeForce RTX 2060, která byla ostatně zmíněna i v hardwarových požadavcích hry Doom Eternal. Přijde tedy tato karta na trh? A proč by vůbec měla?
K oblíbeným
reklama
V hardwarových požadavcích nového Doom Eternal jasně stojí RTX 2060 (8GB) v případě doporučené konfigurace a buď jde o chybu, nebo naopak předzvěst nové verze této karty. 
 
 
GeForce RTX 2060 s 8 GB se ovšem objevila i v záznamech EEC, ale to samo o sobě také neznamená, že dorazí na trh. Nicméně  někdo by se musel splést hned třikrát, takže nějaký reálný základ by to mít mělo. NVIDIA ale nakonec může třeba jen uvažovat o tom, že takovou kartu vyšle na trh, takže dokud nebude oficiálně představena, nebo neuniknou spolehlivé informace o takové kartě, nelze o ní mluvit s jistotou. 
 
 
GeForce RTX 2060 s 8 GB paměti by pochopitelně musela mít i odlišnou paměťovou sběrnici oproti klasickým 2060. S největší pravděpodobností by tak šlo o obdobu modelu RTX 2060 Super, který má také 8 GB paměti, ovšem nemusela by tikat na stejném taktu (14000 MT/s). Ale především by šlo o GPU, v jehož případě by šlo očekávat ještě více osekaný čip TU106 s počtem CUDA jednotek právě na úrovni RTX 2060, čili 1920. 
 
Jaký důvod by ale NVIDIA mohla mít pro vypuštění takové karty na trh? Jednak by tím už upgradovala celou svou řadu karet RTX na 8 a více GB paměti, samozřejmě až na starší prodávané verze a pak by se mohla zbavit případných zásob GPU, která nelze uplatnit jinde. Může jít o hůře vyrobené čipy TU106, anebo prostě veškeré TU106, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Ostatně dle Steamu jsou právě RTX 2060 nejprodávanější karty své řady a 2 GB paměti navíc by ostatně zájem o ně mohl pouze zvýšit. Ale stejně musíme počkat, zda na trh dorazí modely jako:
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming 8 GB
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming 8 GB
  • ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 EVO Gaming Advanced 8 GB
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala