www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA skutečně získává firmu Arm, připraví si 40 miliard USD

NVIDIA skutečně získává firmu Arm, připraví si 40 miliard USD
, , aktualita
NVIDIA se rozhoupala ke svému dosud nejdůležitějšímu a největšímu obchodu, jaký provede za celou dobu své existence. Koupí totiž od SoftBank společnost Arm Limited, na což bude potřebovat cca 40 miliard dolarů. 
K oblíbeným
reklama
O této možnosti se mluvilo nedlouho poté, co se ukázalo, že Arm Limited je k mání. V průběhu léta se ale objevily zprávy, jak by převzetí Armu firmou NVIDIA byla katastrofa nebo že regulační úřady s něčím takovým nikdy nebudou souhlasit (což však ještě stále hrozí) a o NVIDII se také říkalo, že nedokáže dát dohromady tolik prostředků, aby mohla akvizici provést.
 
Nyní tu ale máme tiskovou zprávu, kterou vypouští do světa NVIDIA a dosavadní majitel firmy Arm, společnost SoftBank Group Corp. (SBG) ve spojení se SoftBank Vision Fund. Už bylo také oznámeno, že transakce se promítne do nejbližších příštích finančních výsledků firmy NVIDIA (non-GAAP). 
 
 
Hned se také dozvídáme, že samotná společnost SoftBank se s firmou Arm v podstatě neloučí. Bude s ní dále spojena, a to prostřednictvím svého nového podílu v NVIDII, který bude dle očekávání pod 10 procent. 

V sekci komentářů nám pak Jensen Huang, CEO NVIDIE, mluví o věku umělé inteligence a rostoucímu světu Internetu věcí, který bude tisíckrát rozsáhlejší než dnešní "Internet lidí". Co se týče firmy ARM, Huang chce investovat především do jejího výzkumu a vývoje a samozřejmě i spojit její portfolio s GPU a AI echnologiemi NVIDIE. 
 
Ředitelství firmy Arm zůstane v Cambridge v Anglii, kde bude firma naopak expandovat výstavbou nového zařízení pro výzkum AI technologií. Vznikne tam také nový AI superpočítač založený na nejmodernějších technologiích ARM a NVIDIA. Huang zkrátka slibuje, že ze sídla firmy v Cambridge udělá světové technologické středisko. 
 
Samotná společnost Arm bude pokračovat ve své dosavadní práci, takže bude stále nabízet otevřený licenční model, na jehož základě budou moci různí zákazníci využívat architekturu ARM pro své účely, čili na tom by se nemělo nic měnit. Ostatně právě i na tom stojí úspěch firmy, jejíž procesorová jádra nalezneme v podstatě všude. 
 
A jaké jsou detaily transakce? NVIDIA se zavázala zaplatit SoftBanku celkem 21,5 miliard dolarů v podobě svých akcií a dále pak 12 miliard v hotovosti. Vyplacení dalších 5 miliard dolarů (v hotovosti či v akciích) bude záviset na dosažení specifických cílů v budoucnu, přičemž ty se týkají výkonů firmy Arm pod vedením NVIDIE a ta se ještě zavázala vyplatit zaměstnancům firmy Arm celkem 1,5 miliard dolarů opět v podobě akcií. 
 
Do celé transakce však ještě mohou promluvit úřady ve Velké Británii, Číně, EU a USA a pokud se vše povede, ta by měla být dokončena během 18 měsíců. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA/SoftBank via TechPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Včera, aktualita, Jan Vítek