www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA skutečně získává firmu Arm, připraví si 40 miliard USD

NVIDIA skutečně získává firmu Arm, připraví si 40 miliard USD
, , aktualita
NVIDIA se rozhoupala ke svému dosud nejdůležitějšímu a největšímu obchodu, jaký provede za celou dobu své existence. Koupí totiž od SoftBank společnost Arm Limited, na což bude potřebovat cca 40 miliard dolarů. 
K oblíbeným
reklama
O této možnosti se mluvilo nedlouho poté, co se ukázalo, že Arm Limited je k mání. V průběhu léta se ale objevily zprávy, jak by převzetí Armu firmou NVIDIA byla katastrofa nebo že regulační úřady s něčím takovým nikdy nebudou souhlasit (což však ještě stále hrozí) a o NVIDII se také říkalo, že nedokáže dát dohromady tolik prostředků, aby mohla akvizici provést.
 
Nyní tu ale máme tiskovou zprávu, kterou vypouští do světa NVIDIA a dosavadní majitel firmy Arm, společnost SoftBank Group Corp. (SBG) ve spojení se SoftBank Vision Fund. Už bylo také oznámeno, že transakce se promítne do nejbližších příštích finančních výsledků firmy NVIDIA (non-GAAP). 
 
 
Hned se také dozvídáme, že samotná společnost SoftBank se s firmou Arm v podstatě neloučí. Bude s ní dále spojena, a to prostřednictvím svého nového podílu v NVIDII, který bude dle očekávání pod 10 procent. 

V sekci komentářů nám pak Jensen Huang, CEO NVIDIE, mluví o věku umělé inteligence a rostoucímu světu Internetu věcí, který bude tisíckrát rozsáhlejší než dnešní "Internet lidí". Co se týče firmy ARM, Huang chce investovat především do jejího výzkumu a vývoje a samozřejmě i spojit její portfolio s GPU a AI echnologiemi NVIDIE. 
 
Ředitelství firmy Arm zůstane v Cambridge v Anglii, kde bude firma naopak expandovat výstavbou nového zařízení pro výzkum AI technologií. Vznikne tam také nový AI superpočítač založený na nejmodernějších technologiích ARM a NVIDIA. Huang zkrátka slibuje, že ze sídla firmy v Cambridge udělá světové technologické středisko. 
 
Samotná společnost Arm bude pokračovat ve své dosavadní práci, takže bude stále nabízet otevřený licenční model, na jehož základě budou moci různí zákazníci využívat architekturu ARM pro své účely, čili na tom by se nemělo nic měnit. Ostatně právě i na tom stojí úspěch firmy, jejíž procesorová jádra nalezneme v podstatě všude. 
 
A jaké jsou detaily transakce? NVIDIA se zavázala zaplatit SoftBanku celkem 21,5 miliard dolarů v podobě svých akcií a dále pak 12 miliard v hotovosti. Vyplacení dalších 5 miliard dolarů (v hotovosti či v akciích) bude záviset na dosažení specifických cílů v budoucnu, přičemž ty se týkají výkonů firmy Arm pod vedením NVIDIE a ta se ještě zavázala vyplatit zaměstnancům firmy Arm celkem 1,5 miliard dolarů opět v podobě akcií. 
 
Do celé transakce však ještě mohou promluvit úřady ve Velké Británii, Číně, EU a USA a pokud se vše povede, ta by měla být dokončena během 18 měsíců. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA/SoftBank via TechPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek