reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA stále nemá zajištěné budoucí dodávky čipů

, , aktualita
NVIDIA stále nemá zajištěné budoucí dodávky čipů
Již bylo oznámeno, že je na spadnutí dohoda mezi NVIDIÍ a Samsungem ohledně dodávek čipů, ta stále nebyla podepsána, což může znamenat, že se opozdí prodej grafických karet nové generace, která je plánována s čipy od Samsungu.
NVIDIA stále nemá zajištěné budoucí dodávky čipů
NVIDII již začaly docházet nervy s TSMC, které se trápilo s přechodem na lepší výrobní technologie, což se projevilo na tom, že NVIDIA byla musela zůstat na 28nm procesu ještě o jeden rok déle. Proto se začala rozhlížet po dalším dodavateli. Musela si najít někoho, komu "neleze do zelí", takže Samsung se stal poměrně logickou volbou. Nabídne pokročilou technologii, která drží krok s Intelem.

Problém ale nastal, protože výrobní proces od Samsungu, 14nm low-power plus, ještě není vypilovaný. To znamená, že Samsung nemůže zaručit, jak na tom bude s produkcí, což je pro NVIDII stěžejní při podepsání dohody.

Problém je, že vývoj nové generace čipů je spojen s výrobní technologií od Samsungu. To může vyústit v zásadní problém, pokud NVIDIA brzy nepodepíše smlouvu, může se stát, že se nové grafické karty dostanou na trh později.
Mohla by NVIDIA zůstat u TSMC? To je velmi nepravděpodobné, protože z dlouhodobého hlediska se jí to nevyplatí, navíc věří, že díky spolupráci se Samsungem může snížit cenu výroby. Samsung teď nabízí 14nm proces, zatímco TSMC má v plánu rozjet 16nm proces tento měsíc.

Neoficiálně se hovoří o tom, že by se situace mohla vyřešit polovičatě. NVIDIA začne vyrábět další čipy na 16nm technologii od TSMC, a když se podepíše smlouva se Samsungem, přejde na jeho 14nm proces. Je otázka, jak to mají ošetřené ve smlouvách, každopádně se ani jeden z aktérů k situaci nevyjádřil.

Zdroj: kitguru.net
reklama
reklama
reklama