Nvidia Titan V umí rychlý ray-tracing v Battlefieldu i bez RT jader

Nvidia Titan V umí rychlý ray-tracing v Battlefieldu i bez RT jader
, , aktualita
Na ray-tracing není potřeba mít nutně RT jádra jako u poslední architektury Nvidia Turing. On stačí i obecně extrémní výkon čipu bez těchto jader, jak ukázal starší Titan V s architekturou Volta. Jeho výkon umí být v Battlefieldu dosti vysoký.
K oblíbeným
reklama
I když nové grafické karty Nvidia s architekturou Turing přinesly nová RT jádra pro ray-tracing, neznamená to, že by tento způsob vykreslování nemohl fungovat i na kartách bez těchto jader. Vtip je v tom, že RT jádra jsou pro tuto úlohu lépe optimalizovaná a starší karty bez nich tedy jen nemají takto optimalizované jednotky, takže by musely mít drtivý výkon, aby byl ray-tracing použitelný. A jak se ukázalo na 3dcenter.org, starší Titan V s čipem Volta je právě takovou kartou. Test provedl uživatel TobiWahnKenobi a postavil proti sobě Titan V a Titan RTX.
 
Nvidia Titan V
 
Titan V např. vítězí počtem CUDA jader (5120 proti 4608), takže hrubý výkon by zde i byl. Výsledný výkon v ray-tracingu pochopitelně závisí i na zvolené aplikaci, kterou byl v tomto případě Battlefield V. Např. v mapě Fjell 652 při vysoké kvalitě dosahuje Titan V 80 fps, zatímco Titan RTX s RT jádry je se svými 87 fps jen o trochu rychlejší (cca 9 % navíc). Jenže tato mapa je plná sněhu a má relativně malé množství odrazů, na kterých je ray-tracing založen, takže solidní výkon starší generace až tolik neudiví.
 
V mapě Rotterdam, která má znatelně větší počet reflexí, je už rozdíl mezi čipy výraznější. Ve vysoké kvalitě je to už frekvence 56 versus 81 fps. To znamená o 45 % vyšší výkon. Při středních detailech se dostáváme na 67 versus 97 fps, což je také 45% nárůst výkonu u Titan RTX. Použitelnost staršího Titanu V v Battlefieldu pro ray-tracing je dána i tím, že Battlefield nevyužívá všech vymožeností, které ray-tracing nabízí. V novějších herních titulech, které využijí všechny možnosti ray-tracingu, bude rozdíl patrně mnohem větší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek