Nvidia Titan V umí rychlý ray-tracing v Battlefieldu i bez RT jader

Nvidia Titan V umí rychlý ray-tracing v Battlefieldu i bez RT jader
, , aktualita
Na ray-tracing není potřeba mít nutně RT jádra jako u poslední architektury Nvidia Turing. On stačí i obecně extrémní výkon čipu bez těchto jader, jak ukázal starší Titan V s architekturou Volta. Jeho výkon umí být v Battlefieldu dosti vysoký.
reklama
I když nové grafické karty Nvidia s architekturou Turing přinesly nová RT jádra pro ray-tracing, neznamená to, že by tento způsob vykreslování nemohl fungovat i na kartách bez těchto jader. Vtip je v tom, že RT jádra jsou pro tuto úlohu lépe optimalizovaná a starší karty bez nich tedy jen nemají takto optimalizované jednotky, takže by musely mít drtivý výkon, aby byl ray-tracing použitelný. A jak se ukázalo na 3dcenter.org, starší Titan V s čipem Volta je právě takovou kartou. Test provedl uživatel TobiWahnKenobi a postavil proti sobě Titan V a Titan RTX.
 
Nvidia Titan V
 
Titan V např. vítězí počtem CUDA jader (5120 proti 4608), takže hrubý výkon by zde i byl. Výsledný výkon v ray-tracingu pochopitelně závisí i na zvolené aplikaci, kterou byl v tomto případě Battlefield V. Např. v mapě Fjell 652 při vysoké kvalitě dosahuje Titan V 80 fps, zatímco Titan RTX s RT jádry je se svými 87 fps jen o trochu rychlejší (cca 9 % navíc). Jenže tato mapa je plná sněhu a má relativně malé množství odrazů, na kterých je ray-tracing založen, takže solidní výkon starší generace až tolik neudiví.
 
V mapě Rotterdam, která má znatelně větší počet reflexí, je už rozdíl mezi čipy výraznější. Ve vysoké kvalitě je to už frekvence 56 versus 81 fps. To znamená o 45 % vyšší výkon. Při středních detailech se dostáváme na 67 versus 97 fps, což je také 45% nárůst výkonu u Titan RTX. Použitelnost staršího Titanu V v Battlefieldu pro ray-tracing je dána i tím, že Battlefield nevyužívá všech vymožeností, které ray-tracing nabízí. V novějších herních titulech, které využijí všechny možnosti ray-tracingu, bude rozdíl patrně mnohem větší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek