Nvidia Titan V umí rychlý ray-tracing v Battlefieldu i bez RT jader

Nvidia Titan V umí rychlý ray-tracing v Battlefieldu i bez RT jader
, , aktualita
Na ray-tracing není potřeba mít nutně RT jádra jako u poslední architektury Nvidia Turing. On stačí i obecně extrémní výkon čipu bez těchto jader, jak ukázal starší Titan V s architekturou Volta. Jeho výkon umí být v Battlefieldu dosti vysoký.
K oblíbeným
reklama
I když nové grafické karty Nvidia s architekturou Turing přinesly nová RT jádra pro ray-tracing, neznamená to, že by tento způsob vykreslování nemohl fungovat i na kartách bez těchto jader. Vtip je v tom, že RT jádra jsou pro tuto úlohu lépe optimalizovaná a starší karty bez nich tedy jen nemají takto optimalizované jednotky, takže by musely mít drtivý výkon, aby byl ray-tracing použitelný. A jak se ukázalo na 3dcenter.org, starší Titan V s čipem Volta je právě takovou kartou. Test provedl uživatel TobiWahnKenobi a postavil proti sobě Titan V a Titan RTX.
 
Nvidia Titan V
 
Titan V např. vítězí počtem CUDA jader (5120 proti 4608), takže hrubý výkon by zde i byl. Výsledný výkon v ray-tracingu pochopitelně závisí i na zvolené aplikaci, kterou byl v tomto případě Battlefield V. Např. v mapě Fjell 652 při vysoké kvalitě dosahuje Titan V 80 fps, zatímco Titan RTX s RT jádry je se svými 87 fps jen o trochu rychlejší (cca 9 % navíc). Jenže tato mapa je plná sněhu a má relativně malé množství odrazů, na kterých je ray-tracing založen, takže solidní výkon starší generace až tolik neudiví.
 
V mapě Rotterdam, která má znatelně větší počet reflexí, je už rozdíl mezi čipy výraznější. Ve vysoké kvalitě je to už frekvence 56 versus 81 fps. To znamená o 45 % vyšší výkon. Při středních detailech se dostáváme na 67 versus 97 fps, což je také 45% nárůst výkonu u Titan RTX. Použitelnost staršího Titanu V v Battlefieldu pro ray-tracing je dána i tím, že Battlefield nevyužívá všech vymožeností, které ray-tracing nabízí. V novějších herních titulech, které využijí všechny možnosti ray-tracingu, bude rozdíl patrně mnohem větší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek