Nvidia uspíší GeForce RTX 3070, aby byla v obchodech dříve než Radeon RX 6000

Nvidia uspíší GeForce RTX 3070, aby byla v obchodech dříve než Radeon RX 6000
, , aktualita
Nvidia chce společnosti AMD vyfouknout zájemce, kteří čekají na nové Radeony RX 6000. Nové modely GeForce RTX 3070 totiž přijdou na trh o několik dní dříve než AMD vůbec představí své nové Radeony.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že AMD chce představit nové grafické čipy řady Radeon RX 6000 za pár týdnů, konkrétně 28. října. Nvidia chce ale zaútočit novými GeForce RTX 3070. Ty už byly představeny, otázkou ale bylo, kdy přesně se dostanou na trh. Aby se až tak moc nestávalo, že zákazníci budou čekat na nové Radeony a až pak se rozhodnou, kterým směrem se vydat, Nvidia uspíšila uvedení nových RTX 3070 na 15. října. Díky tomu budou její grafiky dva necelé týdny v prodeji, zatímco se bude čekat na představení Radeonů. Nvidia tak jistě doufá, že někteří zákazníci nevydrží čekat a raději si koupí Nvidii, která už bude dostupná.
 
Nvidia GeForce RTX 3070
 
Připomeňme, že RTX 3070 má čip GA104-300 vyráběný 8nm procesem u Samsungu. Má 17,4 mld. tranzistorů a plochu 395,2 mm2. Celkem je tu 5888 CUDA jader, čip běží na základní frekvenci 1500 MHz a Boost je na 1730 MHz. Najít bychom tu měli zpravidla 8 GB 14Gbps GDDR6 paměti na 256bitové sběrnici, což znamená celkovou propustnost 448 GB/s. Hovoří se o 220W TDP. 
 
Zdroj: wccftech.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek