www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí GeForce GTX 980 Ti, zlevňuje GTX 980

NVIDIA uvádí GeForce GTX 980 Ti, zlevňuje GTX 980
, , aktualita
NVIDIA už včera v neděli oficiálně uvedla na trh kartu GeForce GTX 980 Ti, která tak byla představena dříve, než se obecně očekávalo. To ale není vše, firma se také rozhodla, že při té příležitosti zlevní karty GeForce GTX 980.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to tedy, že NVIDIA se rozhodla řádně se připravit na novou generaci Radeonů s očekávanými čipy Fiji a ještě před jejich příchodem na trh vzít společnosti AMD vítr z plachet. Nyní se také už můžeme podívat na oficiální a konečné specifikace karty GeForce GTX 980 Ti, stejně jako na její cenu a novou cenu GTX 980.


Nejdříve se podívejme tedy na ceny. Dle očekávání skončila GTX 980 Ti mezi GTX 980 a GTX TITAN X, přičemž NVIDIA uvádí, že jde o kartu pro hraní v rozlišení 4K / Ultra HD, na němž má poskytnout dostatečně vysoké FPS a detaily. Její cena je přitom o 100 USD vyšší než původní cena GTX 980, takže přijde na 650 dolarů. Cena GeForce GTX 980 pak z 550 USD klesla na 500 USD. Nyní tedy už můžeme čekat na to, co předvede AMD.

Co se týče specifikací, zde se potvrdily dosavadní předpoklady. Grafický čip v GTX 980 Ti je založen na stejném jádru GM200, jaké je použito v GTX TITAN X, ovšem dvě ze 24 SMU (Streaming Multiprocessor Unit) jsou v něm deaktivovány, takže tu máme 2816 CUDA jader, dále 176 TMU a 96 ROP. Oproti TITAN X tu máme také poloviční objem paměti, čili 6 GB GDDR5, ovšem jinak paměťový systém zůstal stejný, čili je tu 384bitové rozhraní a paměti pracují na 7012 MHz.

Grafické jádro pracuje na frekvencích 1000 až 1076 MHz, takže se od TITAN X moc neliší (1000 až 1089 MHz), přídavné napájení je zde zajištěno pomocí 8pinového a 6pinového konektoru PCIe, maximální spotřeba zůstala na 250 W a mezi obrazové výstupy patří tři DisplayPort 1.2 a po jednom HDMI 2.0 a DVI. Kartu také můžeme zapojit do SLI, a to až čtyřcestného.

NVIDIA také připravila příslušné nové ovladače, a to GeForce 353.06 WHQL. Partneři společnosti NVIDIA zase mohou nabízet vlastní varianty s čipem GTX 980 Ti, tedy i na speciálních PCB a s vlastními chladiči a předhánět se mohou v tom, kdo nabídne více přetaktovaný čip. Jako obvykle je začali ihned po oficiálním představení karty ohlašovat a jde o značky MSI, Palit, ZOTAC, Patriot, Gigabyte a další. Takový ZOTAC nabízí hned čtyři verze karty a jedna z nich ukazuje, že NVIDIA dala výrobcům skutečně velký prostor k produkci přetaktovaných modelů. Jde o model ZOTAC GeForce GTX 980 Ti AMP! Extreme, jehož GPU pracuje na 1253 až 1355 MHz.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů