NVIDIA varuje, že karet RTX 3090 bude zpočátku jen málo

NVIDIA varuje, že karet RTX 3090 bude zpočátku jen málo
, , aktualita
Karty GeForce RTX 3090 se ve srovnání celkové hodnoty dané poměrem výkonu a ceny nemohou ani v nejmenším rovnat již prodávaným RTX 3080, ovšem mají mnohem více paměti a jde o naprostý hi-end. 
K oblíbeným
reklama
Nelze tak pochybovat o tom, že vzhledem k celkovému zájmu o nové Ampere budou GeForce RTX 3090 brzy vyprodány a že se i řada lidí bude snažit svůj ukořistěný kus (či kusy) udat s patřičnou přirážkou v bazarech. Zájemci o kartu pro vlastní potřebu tak mohou jen doufat, že tentokrát už budou opatření proti nákupním botům účinnější. 
 
 
Nicméně NVIDIA varuje, že počáteční zásoby karet GeForce RTX 3090 budou jen malé, což je informace, kterou jsme se od ní před prodejem RTX 3080 nedozvěděli. NVIDIA se tak už předem brání před očekávanou kritikou zklamaných zákazníků, na které se nedostane. Dodala pak už jen to, že se svými partnery pracuje na dalších dodávkách, které se na trh dostanou během následujících týdnů.
 
 
Vedle hrubých benchmarků z pracovních aplikací, které ukazují až téměř dvojnásobný výkon oproti TITAN RTX se pak od NVIDIE dozvídáme i to, že RTX 3090 má být ve hrách v případě rozlišení 4K o 10 až 15 procent výkonnější. Nedávné testy, které se objevily na webu, však ukazovaly spíše mnohem skromnější nárůst výkonu, ale férové bude počkat si na zveřejnění testů po vypršení embarga. 
 
Co se týče herního výkonu ve srovnání s kartou TITAN RTX, ten by měl narůst zhruba o polovinu, což s ohledem na výše uvedené benchmarky nevypadá nereálně.  
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek