reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA volně nabízí Canvas: AI malování

, , aktualita
NVIDIA volně nabízí Canvas: AI malování
NVIDIA se rozhodla, že dá volně k dispozici betaverzi svého softwaru Canvas. Jedná se prostě a jednoduše o AI malování, čili grafický software, kterému stačí jen říci, kde chceme mít les, vodu, písek či horu a o výsledek se už nemusíme starat. 
NVIDIA volně nabízí Canvas: AI malování
Prvotní verze softwaru Canvas se objevila už v roce 2019, ale tehdy jej ještě NVIDIA nenabízela. Nyní už si jej můžeme volně stáhnout z jejích stránek (cca 1 GB) a vyzkoušet si AI malování. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Postup je jednoduchý, máme tu prostě zadání na levé straně a výsledek na pravé. Základní barvy nejsou důležité a slouží jen k tomu, aby software věděl, kde mají být stromy, voda, sníh, písek či něco jiného. Pomocí jednoduchých nástrojů pak můžeme levý obrázek upravit a určit si, kde na něm chceme mít horu, kde les, kde poušť, atd. 
 
Samozřejmě nestačí zadat jakoukoliv mazanici a očekávat, že nám AI nabídne krásnou scenérii. Náš obrázek musí mít hlavu a patu, aby odpovídal tomu, co lze nalézt v přírodě, ostatně právě na opravdových fotografiích byla AI vytrénována. Čili zadání musí být smysluplné nejen z hlediska rozmístění objektů, ale i z hlediska perspektivy, takže pokud by se jím nechtěl pochlubit ani předškolák, což je zrovna můj případ, nelze očekávat, že z něj Canvas udělá mistrovské dílo. Opět, můj případ. 
 
Nakonec si můžeme s využitím stylů celou scénu přizpůsobit tak, aby odpovídala zvolenému prostředí či denní době. A když si s tím vším alespoň s malým zaujetím pohrajeme, zjistíme, že Canvas skutečně dokáže vytvořit scény, které vypadají s přivřením oka realisticky. 
 
 
Potřebujeme k tomu ovšem GPU GeForce, Quadro či TITAN a ovladače verze 445.xx či novější na systému Windows 10.  


reklama
reklama
reklama