reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA vydala pro Kepler nové ovladače, opravují bezpečnostní chyby

17.5.2022, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA vydala pro Kepler nové ovladače, opravují bezpečnostní chyby
Společnost NVIDIA již své GeForce 600 a 700 téměř nepodporuje, což znamená, že už pro ně nepřipravuje nové verze ovladačů. Nyní ale udělala výjimku, a to ze stejného důvodu, který občas přiměje i Microsoft aktualizovat své staré systémy.
Grafické karty NVIDIA generace Kepler jsou už deset let staré, ale samozřejmě ne všechny, neboť čipy GK10x byly používány ve dvou řadách GeForce 600 a 700 společně se staršími Fermi (GF10x). Až poté NVIDIA v řadě GeForce 900 (Maxwell) značně zjednodušila svou nabídku a především ji sjednotila pod jednou generací čipů GM20x, v čemž pokračuje až dodnes. 
 
 
Nové ovladače GeForce Security Update Driver verze 473.47 tak navazují na poslední ovladače 470, které byly ještě určeny pro GeForce GTX 600 a GTX 700. Nejde tu o žádné nové funkce či herní optimalizace, ale řešení bezpečnostních chyb, jichž se nastřádalo poněkud víc. 
 
 
Máme tu tak řadu chyb označených ID CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) a rozdělených do třech skupin. Celkově pak mohou mít za následek spuštění škodlivého kódu, únik dat, manipulaci s nimi či DoS (denial of service), přičemž závažnost těchto chyb má na vzestupné stupnici od 0 do 10 hodnoty mezi 4,1 a 8,5 bodů. 
 
 
Koho tedy bezpečnostní stránka nezajímá, pak se vůbec nemusí obtěžovat si nové ovladače instalovat. NVIDIA by přitom měla své karty s čipy Kepler tímto způsobem podporovat až do roku 2024. Na nové ovladače s herními optimalizacemi tak můžeme už dávno zapomenout, ale pokud se opět do roku 2024 vyskytnou nějaké bezpečnostní chyby, měly by být rovněž opraveny. 


reklama