www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA vytvořila novou generaci Battleboxů

NVIDIA vytvořila novou generaci Battleboxů
, , aktualita
Už v roce 2013 NVIDIA představila koncept Battlebox, který se týká vytvoření vzoru herního počítače pro hraní ve vysokém rozlišení. Ten byl obnoven v roce 2015, a tak nepřekvapí, že nyní v roce 2017 následuje opět oživení.
K oblíbeným
reklama
Když NVIDIA představila Battlebox poprvé, byly aktuální karty GeForce GTX 780 a první TITAN, přičemž cílem bylo vytvoření počítače pro hraní v rozlišení Ultra HD/4K. To pravé GPU, které rozlišení 4K zvládne na AAA titulech při průměrných 60 FPS sice NVIDIA představila teprve letos (GeForce GTX 1080 Ti), ovšem Battlebox počítaly se dvěma i třemi kartami v SLI a s přetaktovanými procesory Intel.

Jak si tedy nyní NVIDIA představuje ideální herní PC, díky kterému budeme moci "dominovat v každé hře"? Samozřejmě si v něm představuje vlastní grafické karty, ale GeForce by musel pro aktuální hi-end herní PC objektivně zvolit každý, protože konkurence prostě nemá na trhu alternativu. Vedle těchto karet, jejichž logo nese samotná skříň na obrázku, jsou pak zvoleny vhodné procesory, paměti i monitory. Ty pak samozřejmě podporují synchronizaci G-Sync.

NVIDIA připravila dvě příchutě Battleboxů, a to Ultimate a Essential jako vodítka pro výrobce PC. Základní verze má ve výbavě GeForce GTX 1060 se 6 GB paměti, procesor Core i5 nebo Ryzen 5, alespoň 8 GB RAM, SSD a Windows 10. Verze Ultimate se liší tím, že je postavena na GeForce GTX 1080 Ti, aktuálně nejvýkonnější herní kartě, procesoru řady Core i7 nebo Ryzen 7, 16 GB DDR4 a zbytek je stejný.

Battlebox Essential se dle NVIDIE vhodný pro hraní her typu Overwatch či League Of Legends, ale zvládne samozřejmě mnohem více, však pro takové PC nebude problém žádná AAA hra na Full HD či snad i 1440p. Pro hraní v rozlišení 4K to ale opravdu bude chtít počítač kalibru Battlebox Ultimate.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přinese transgender postavy, hlavní designér zmizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přinese transgender postavy, hlavní designér zmizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů