www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA zažila úspěšný kvartál a vyhlíží výrazný růst tržeb

NVIDIA zažila úspěšný kvartál a vyhlíží výrazný růst tržeb
, , aktualita
NVIDIA má za sebou první kvartál fiskálního roku 2021, který víceméně odpovídá prvnímu kvartálu kalendářního roku 2020. První kvartály přitom obecně nebývají z hlediska financí nejlepší, ovšem to se v tomto případě moc neprojevilo.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak za poslední kvartál utržila 3,08 miliardy dolarů, což bylo sice mírně horší než na konci minulého roku, ale jen o procento, a to s tím, že NVIDIA má za sebou obvykle nejslabší období roku, které bylo navíc notně poznamenáno počátkem světové pandemie. A i vzhledem k relevantnímu meziročnímu srovnání, které představuje 39% nárůst tržeb a vedle toho i výrazný růst hrubé marže nad 65 procent. 
 
 
To tak znamenalo velice prudký růst zisku, které se dle GAAP i non-GAAP principů více než zdvojnásobily i přes zvýšení provozních výdajů. A když k tomu přičteme i dokončenou akvizici firmy Mellanox Technologies (7 miliard dolarů), která má pomoci NVIDII udržet na trhu se superpočítači, není divu, že Jensen Huang minulý kvartál označil za výtečný. 
 
NVIDIA má navíc před sebou nástup generace Ampere, která bude představovat její první 7nm GPU. Akcelerátorové verze Ampere jsou již aktuální a začínají proudit k zákazníkům, ovšem na herní verze si ještě počkáme a lze předpokládat, že ty zasáhnou spíše až do posledního kvartálu tohoto roku. 
 
Ovšem už nyní může NVIDIA očekávat výrazný příspěvek Mellanoxu, který si přičte ke svým tržbám. Za aktuální kvartál totiž očekává tržby 3,65 miliard dolarů, na nichž se právě Mellanox má podílet více než deseti procenty.
 
Za zmínku stojí také rekord datacentrové divize firmy, která poprvé překročila hranici tržeb jedné miliardy dolarů a právě díly Mellanoxu budou produkty pro datová centra a servery obecně pro NVIDII tvořit mnohem významnější podíl tržeb, než tomu bylo doposud. 
 
Naopak v případě herních produktů představoval první letošní kvartál tržby 1,34 miliard dolarů, což znamená už výraznější mezikvartální pokles o 10 procent a meziroční růst o 27 procent. Právě zde se s největší pravděpodobností projevil pokles zájmu zákazníků spojený s pandemií, bez níž by NVIDIA nejspíše vykázala mezikvartální růst celkových tržeb. 
 
Nakonec můžeme zmínit pár údajů o službě GeForce NOW, která aktuálně nabízí výběr z cca 650 her, které by mělo v dohledné době rozšířit dalších 1500 titulů. Počet registrovaných uživatelů pak od února dosáhl cca dvou milionů. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik