www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA zažila úspěšný kvartál a vyhlíží výrazný růst tržeb

NVIDIA zažila úspěšný kvartál a vyhlíží výrazný růst tržeb
, , aktualita
NVIDIA má za sebou první kvartál fiskálního roku 2021, který víceméně odpovídá prvnímu kvartálu kalendářního roku 2020. První kvartály přitom obecně nebývají z hlediska financí nejlepší, ovšem to se v tomto případě moc neprojevilo.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak za poslední kvartál utržila 3,08 miliardy dolarů, což bylo sice mírně horší než na konci minulého roku, ale jen o procento, a to s tím, že NVIDIA má za sebou obvykle nejslabší období roku, které bylo navíc notně poznamenáno počátkem světové pandemie. A i vzhledem k relevantnímu meziročnímu srovnání, které představuje 39% nárůst tržeb a vedle toho i výrazný růst hrubé marže nad 65 procent. 
 
 
To tak znamenalo velice prudký růst zisku, které se dle GAAP i non-GAAP principů více než zdvojnásobily i přes zvýšení provozních výdajů. A když k tomu přičteme i dokončenou akvizici firmy Mellanox Technologies (7 miliard dolarů), která má pomoci NVIDII udržet na trhu se superpočítači, není divu, že Jensen Huang minulý kvartál označil za výtečný. 
 
NVIDIA má navíc před sebou nástup generace Ampere, která bude představovat její první 7nm GPU. Akcelerátorové verze Ampere jsou již aktuální a začínají proudit k zákazníkům, ovšem na herní verze si ještě počkáme a lze předpokládat, že ty zasáhnou spíše až do posledního kvartálu tohoto roku. 
 
Ovšem už nyní může NVIDIA očekávat výrazný příspěvek Mellanoxu, který si přičte ke svým tržbám. Za aktuální kvartál totiž očekává tržby 3,65 miliard dolarů, na nichž se právě Mellanox má podílet více než deseti procenty.
 
Za zmínku stojí také rekord datacentrové divize firmy, která poprvé překročila hranici tržeb jedné miliardy dolarů a právě díly Mellanoxu budou produkty pro datová centra a servery obecně pro NVIDII tvořit mnohem významnější podíl tržeb, než tomu bylo doposud. 
 
Naopak v případě herních produktů představoval první letošní kvartál tržby 1,34 miliard dolarů, což znamená už výraznější mezikvartální pokles o 10 procent a meziroční růst o 27 procent. Právě zde se s největší pravděpodobností projevil pokles zájmu zákazníků spojený s pandemií, bez níž by NVIDIA nejspíše vykázala mezikvartální růst celkových tržeb. 
 
Nakonec můžeme zmínit pár údajů o službě GeForce NOW, která aktuálně nabízí výběr z cca 650 her, které by mělo v dohledné době rozšířit dalších 1500 titulů. Počet registrovaných uživatelů pak od února dosáhl cca dvou milionů. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala