reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
20.7.2008, Pavel Boček, aktualita
Společnost NVIDIA nyní zažívá opravdu těžké časy. Poprvé v historii její konkurent, grafická divize ATi americké společnosti Advanced Micro Devices, zaútočila tak tvrdě, že takřka ovládla grafický trh v celém jeho průřezu. Jak již bylo mnohokrát...
karlicek | 20.7.200818:41
no to je skoda protoze AMD si bude tedy drez na trunu s dovu jadrem... tak to se tedy s cemani grafik moc nehne dolu. to bude jen stagnace.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Stratos. | 21.7.200812:17
AMD neni nvidie ta tu stagnovala 2 roky a lidi uz nebavi ze neustale prejmenovava svoje cipy smerem nahoru ale vykon je stejnej :­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Gulde (4) | 1.8.200813:55
A proč by to dělala jinak, když ATi nebyla až doteď schopná přijít s něčím konkurence schopným? ;­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Marcel 1975 | 20.7.200817:36
1.Nvidie je na tom kapitálově někde jinde než AMD od chvíle kdy,přišla na trh s GF 8800GTX dost vydělávala a ukrojila si kus koláče na úkor AMD.
2.AMD uvedla na trh s dost velkým spožděním žravou a nákladnou 2900XT,která na GTX dotírala jen v minum hrách a to jen dochvíle,než se zaplo vyhlazování a filtrování.Poté nastal propad výkonu.
3.Nvidia je na tom zdánlivě podobně.Výrobně drahá a žravá GTX 280 na tom je výkonnostně na rozdíl od tehdy uvedeného Radeonu 2900XT velmi dobře a je víc než vyrovnaným soupeřem HD4870.Prostor tady je. Nvidia bude muset jít s cenou ještě o poznání níže a to ji prodeje může zase navýšit a nemusí tak přijít o podíl na trhu­( jiné to bude už se zisky­).AMD to smozřejmě přeji protože trh to,už potřeboval a je vidět,že AMD od nepovedené 2900xt,pokračujíc slušnou HD 3870 nyní vydala řadu HD 4850 a 4870,která umožní vychutnat grafický zážitek na plné detaily všem za příjemný peníz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pavel Boček (403) | 20.7.200817:49
No samozřejmě to neznamneá, že půjde do mínusu, ale rozhodně budou zisky o dost nižší, než sami čekali. Nejde přeci jen tak jít s cenou dolů, nebudou prodělávat. A vzhledem k velikosti GT200 je jasné, že dolů už moc nepůjdou, jinak by na tom prodělávali, náklady na výrobo tohoto jsou prostě moc vysoké. To by už také dávno šli, vždyť za tu současnou cenu se to nekupuje. A NVIDIA není Sony, aby dotovala rok produkt, který prodělává ­(viz PS3­).
Ad 2900 XT, to je přece dávo za námi a je vidět, že AMD se narozdíl od NVIDIE poučilo a vsází na malé a levné čipy, které eventuelně spojí dohromady. Zároveň je poslední generace i překvapivě rychlá, na to, jak je malá :­) A tak lze prodávat skvělý výkon za slušný peníz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.