www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA zveřejnila zdrojový kód PhysX

NVIDIA zveřejnila zdrojový kód PhysX
, , aktualita
NVIDIA se odhodlala ke kroku, který byl ještě před několika lety nemyslitelný. Zveřejnila zdrojový kód své technologie PhysX, který si tak kdokoliv může najít a stáhnout z GitHub. Jde přitom o nejnovější verzi kódu.
K oblíbeným
reklama
O zdrojový kód PhysX budou mít tedy zájem především herní vývojáři, který jej budou moci využít při tvorbě svých her, přičemž již dříve byl zdarma k dispozici příslušný SDK (Software Development Kit). Nyní si tak na GitHub můžete stáhnout plný SDK i s PhysX Clothing a PhysX Destruction a všemi zdrojovými kódy pro systémy Windows, Linux, OS X a Android. Jde o PhysX verze 3.3.3 a abyste si mohli stáhnout potřebná data, je třeba nejdříve vstoupit do programu NVIDIA GameWorks Developer Program, čímž budete souhlasit s podmínkami NVIDIE.

Dle NVIDIE jde především o to, aby se urychlilo rozšiřování technologie PhysX a my se můžeme dohadovat, jaký na tomto rozhodnutí může mít podíl to, že se nedávno Epic rozhodl zpřístupnit svůj Unreal Engine 4 zdarma a to samé platí i pro nový Unity 5. A právě Unity i Unreal Engine 4 podporují moderní PhysX i se zmíněnými Clothing a Desctruction, což NVIDIA sama zmiňuje na svém vývojářském blogu, přičemž ostatní podporované enginy jsou AnvilNext Engine, Bitsquid Engine, Dunia 2 Engine a REDengine. Funkce Clothing a Desctruction také již využívají hry Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Bioshock Infinite, Borderlands 2, Lords of the Fallen, Monster Hunter Online, Daylight nebo dosud nevydaný titul The Witcher 3.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář