www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA zveřejnila zdrojový kód PhysX

NVIDIA zveřejnila zdrojový kód PhysX
, , aktualita
NVIDIA se odhodlala ke kroku, který byl ještě před několika lety nemyslitelný. Zveřejnila zdrojový kód své technologie PhysX, který si tak kdokoliv může najít a stáhnout z GitHub. Jde přitom o nejnovější verzi kódu.
K oblíbeným
reklama
O zdrojový kód PhysX budou mít tedy zájem především herní vývojáři, který jej budou moci využít při tvorbě svých her, přičemž již dříve byl zdarma k dispozici příslušný SDK (Software Development Kit). Nyní si tak na GitHub můžete stáhnout plný SDK i s PhysX Clothing a PhysX Destruction a všemi zdrojovými kódy pro systémy Windows, Linux, OS X a Android. Jde o PhysX verze 3.3.3 a abyste si mohli stáhnout potřebná data, je třeba nejdříve vstoupit do programu NVIDIA GameWorks Developer Program, čímž budete souhlasit s podmínkami NVIDIE.

Dle NVIDIE jde především o to, aby se urychlilo rozšiřování technologie PhysX a my se můžeme dohadovat, jaký na tomto rozhodnutí může mít podíl to, že se nedávno Epic rozhodl zpřístupnit svůj Unreal Engine 4 zdarma a to samé platí i pro nový Unity 5. A právě Unity i Unreal Engine 4 podporují moderní PhysX i se zmíněnými Clothing a Desctruction, což NVIDIA sama zmiňuje na svém vývojářském blogu, přičemž ostatní podporované enginy jsou AnvilNext Engine, Bitsquid Engine, Dunia 2 Engine a REDengine. Funkce Clothing a Desctruction také již využívají hry Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Bioshock Infinite, Borderlands 2, Lords of the Fallen, Monster Hunter Online, Daylight nebo dosud nevydaný titul The Witcher 3.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek