www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDII se dařilo: vyšší tržby a růst téměř ve všech segmentech

NVIDII se dařilo: vyšší tržby a růst téměř ve všech segmentech
, , aktualita
Společnost NVIDIA zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2017 a my můžeme vidět 13procentní meziroční růst tržeb, což je spojeno s téměř všemi jejími divizemi. Kolik si firma vydělala?
K oblíbeným
reklama
Za první kvartál roku 2016, což v NVIDII odpovídá prvnímu kvartálu fiskálního roku 2017, se podařilo dosáhnout tržeb 1,305 miliardy dolarů. To představuje 13% meziroční růst, ovšem 7% mezikvartální pokles, což je pochopitelné, neboť srovnáváme s tradičně silným posledním čtvtletím roku. Tím pravým ukazatelem je tak právě meziroční srovnání s prvním kvartálem předchozího roku, kdy tržby činily nějakých 1,15 miliard dolarů.

Podívat se pak můžeme na hlavní segmenty firmy, kam patří jednak herní hardware, profesionální grafiky, datová centra, automobilové systémy a nakonec OEM hardware a IP (duševní vlastnictví). Když si srovnáme poslední Q1 FY17 a meziročně pak Q1 FY16, pak až na poslední položku všechny vykazují růst, a to někdy i velice silný, jako v případě datových center nebo automobilových systémů.

Co se týče tržeb, zisku (na akcii), výdajů a jiných údajů v další tabulce, všechny tyto údaje následovaly celkové tržby firmy, takže meziročně šlo vždy o růst a mezikvartálně o pokles, a to až na hrubou marži, jež vzrostla nad 57 procent.

NVIDIA může být spokojena především s výkonem datacentrové divize, do níž patří akcelerátory Tesla a také NVIDIA GRID. Na tom se měla podepsat vysoká poptávka po výkonných GPU spojena s rozšiřujícími se systémy pro strojové učení (deep learning). Úspěch na poli automotive zase zaznamenala především zařízení pro infotainment. V další tabulce narazíme také na položku Other, která se stále nemění a zústává na 66 milionech dolarů. Jde o příjmy díky patentové dohodě se společností Intel.

Výhled do dalšího kvartálu shrnul CFO firmy takto. Tržby budou cca 1,35 miliardy dolarů (plus/minus 2 %), takže půjde také o meziroční růst a nejspíše i o mezikvartální. Hrubá marže má dále vzrůst na 57,7 procent (58 dle non-GAAP) a operační výdaje budou cca 500 milionů. Vypadá to tak, že NVIDIA je v dobré kondici s výhledem na slušný růst tržeb v mnoha segmentech a svůj nejsilnejší segment trhu s herním hardwarem brzy posílí pomocí GTX 1080 a GTX 1070. Zato AMD je na tom z finančního hlediska zatím spíše opačně a my můžeme s obavami očekávat, co předvedou GPU Polaris.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů