www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDII se dařilo: vyšší tržby a růst téměř ve všech segmentech

NVIDII se dařilo: vyšší tržby a růst téměř ve všech segmentech
, , aktualita
Společnost NVIDIA zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2017 a my můžeme vidět 13procentní meziroční růst tržeb, což je spojeno s téměř všemi jejími divizemi. Kolik si firma vydělala?
K oblíbeným
reklama
Za první kvartál roku 2016, což v NVIDII odpovídá prvnímu kvartálu fiskálního roku 2017, se podařilo dosáhnout tržeb 1,305 miliardy dolarů. To představuje 13% meziroční růst, ovšem 7% mezikvartální pokles, což je pochopitelné, neboť srovnáváme s tradičně silným posledním čtvtletím roku. Tím pravým ukazatelem je tak právě meziroční srovnání s prvním kvartálem předchozího roku, kdy tržby činily nějakých 1,15 miliard dolarů.

Podívat se pak můžeme na hlavní segmenty firmy, kam patří jednak herní hardware, profesionální grafiky, datová centra, automobilové systémy a nakonec OEM hardware a IP (duševní vlastnictví). Když si srovnáme poslední Q1 FY17 a meziročně pak Q1 FY16, pak až na poslední položku všechny vykazují růst, a to někdy i velice silný, jako v případě datových center nebo automobilových systémů.

Co se týče tržeb, zisku (na akcii), výdajů a jiných údajů v další tabulce, všechny tyto údaje následovaly celkové tržby firmy, takže meziročně šlo vždy o růst a mezikvartálně o pokles, a to až na hrubou marži, jež vzrostla nad 57 procent.

NVIDIA může být spokojena především s výkonem datacentrové divize, do níž patří akcelerátory Tesla a také NVIDIA GRID. Na tom se měla podepsat vysoká poptávka po výkonných GPU spojena s rozšiřujícími se systémy pro strojové učení (deep learning). Úspěch na poli automotive zase zaznamenala především zařízení pro infotainment. V další tabulce narazíme také na položku Other, která se stále nemění a zústává na 66 milionech dolarů. Jde o příjmy díky patentové dohodě se společností Intel.

Výhled do dalšího kvartálu shrnul CFO firmy takto. Tržby budou cca 1,35 miliardy dolarů (plus/minus 2 %), takže půjde také o meziroční růst a nejspíše i o mezikvartální. Hrubá marže má dále vzrůst na 57,7 procent (58 dle non-GAAP) a operační výdaje budou cca 500 milionů. Vypadá to tak, že NVIDIA je v dobré kondici s výhledem na slušný růst tržeb v mnoha segmentech a svůj nejsilnejší segment trhu s herním hardwarem brzy posílí pomocí GTX 1080 a GTX 1070. Zato AMD je na tom z finančního hlediska zatím spíše opačně a my můžeme s obavami očekávat, co předvedou GPU Polaris.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů