www.svethardware.cz
>
>
>
>

NZXT nabízí Foundation PC bez grafické karty: zatím vám stačí APU

NZXT nabízí Foundation PC bez grafické karty: zatím vám stačí APU
, , aktualita
Společnost NZXT nás nedávno zaujala svou nabídkou PC sad určených pro ty, kteří si chtějí sestavit vlastní počítač, ale raději si nechají všechny komponenty vybrat někým jiným. Nyní je tu další nabídka reagující na nedostatek grafických karet. 
K oblíbeným
reklama
NZXT BLD Kits jsou tak stavebnice PC, které mají zahrnovat právě i výkonné grafické karty, jenomže ty patří mezi silně nedostatkové zboží, i když pokud jde o celé prodávané sestavy, situace je lepší, alespoň u nás. Nyní ale tato firma zřídila doplňkovou nabídku sestav, které k zákazníkovi už nepřijdou jako samostatné komponenty, ale coby složené a hotové PC, ovšem bez samostatné grafické karty.
 
Jde o Foundation PC založené na APU AMD Ryzen 5 5600G a myšlenka, která za tím stojí, je prostá. PC si koupíme nyní s tím, že budeme využívat integrovanou Vegu ve zmíněném Ryzenu, což postačí na méně náročné hry. A až někdy později si dokoupíme grafickou kartu. 
 
Dle NZXT nám tak Foundation PC může posloužit třeba pro hraní Fortnite (70 FPS) či League of Legends (180 FPS), pokud se spokojíme s Full HD a spíše středními detaily. APU kalibru AMD Ryzen 5 5600G pak jistě dokáže nakrmit i výkonnou grafickou kartu, aniž by ji nějak výrazně omezovalo v rozletu. Problém ale je, kde ji sehnat za rozumné peníze. 
 
Grafické karty se samozřejmě sehnat dají, pokud jsme připraveni za ně utratit mnohem více, než kolik by správně měly stát. Foundation PC je tak pro optimisty, kteří věří, že budou mít v dohledné době možnost si svou grafiku pořídit za rozumné peníze a do té doby si vystačí s integrovanou Vegou. Pokud si ale pro ně osud nepřichystá nějakou výjimečnou příležitost, tak to vypadá spíše tak, že se načekají ještě dlouho. Ale kdo ví, přece jen máme před sebou nástup karet Intel Arc Alchemist, které přinejmenším přinesou další možnost výběru. 
 
Foundation PC krom zmíněného APU využívá 500GB NVMe SSD, 16 GB paměti DDR4 a pochopitelně také vhodně dimenzovaný 650W zdroj s 80Plus Bronze. Pokud je dostatečně kvalitní, měl by bez problémů utáhnout i aktuální grafický hi-end, takže pozdější upgrade by opravdu měl spočívat jen v zapojení grafické karty.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů