www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Objevený prototyp PlayStation SNES je už plně funkční

Objevený prototyp PlayStation SNES je už plně funkční
, , aktualita
Na přelomu 80. a 90. let vytvořily společnosti Nintendo a Sony spojenectví, aby přinesl na trh novou herní konzoli známou jako PlayStation SNES. Výsledkem ale bylo jen na 200 prototypů konzole, která se nedostala na trh, ale jeden objevil Ben Heck.reklama
Na trh se tak měla dostat konzole založená na Super Nintendu vybaveném podporou cartridgí, ale především se zabudovanou čtečkou optických disků CD-ROM. Nyní ji známe jako PlayStation SNES a z tohoto označení je zřejmé, že jde o společný produkt firem Sony a Nintendo, ovšem z jejich spolupráce nepřišlo na trh nakonec nic a zbylo jen na 200 prototypů konzole, z nichž byla většina zničena. V roce 2015 se ale objevil fungující prototyp, který si vzal do parády Ben Heck specializující se na modding konzolí.

Ten tak zachránil možná poslední fungující relikvii konzolové minulosti, k níž se po jejím nalezení nakonec dostal a nevyhnul se ani řadě hardwarových úprav a oprav. V přiloženém videu Ben ukazuje, jak byl schopen opravit přeživší prototyp konzole, u níž také zprovoznil optickou mechaniku, která tak už dokáže načítat software.


Problém je, že oficiálně pro tuto konzoli neexistují žádné hry, takže Ben Heck musel využít speciální software, který umožnil pomocí emulace spustit některé tituly. Ve videu je jedna z nich zkoušena, ale nakonec s neúspěchem, neboť potřebovala více operační paměti, než konzole dokázala nabídnout.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt
Společnost Phanteks vysílá na trh dvě nové elegantní skříně, které by si měly dle jejích představ najít své místo především v našich obývacích pokojích či alespoň na stolech. Jde o modely Enthoo Evolv Shift a Evolv Shift X.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem
V lékařství už není technologie 3D tisku žádnou horkou novinkou, přesto její používání není ještě běžné. 3D tiskárna pomohla i argentinské ženě, která měla poškozenou průdušnici. Lékaři jí vyrobili novou. 
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil
Byli jsme velice zvědaví na finanční výsledky firmy AMD týkající se druhého letošního čtvrtletí, neboť v těch se už konečně měl plně projevit dopad nástupu procesorů Ryzen. Ty právě přišly a lze říci, že nejde o zklamání. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020 Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020
Adobe Flash se stal v minulých letech v řadě případů branou umožňující ovládnutí cílového počítače, a to kvůli svým kritickým chybám, které nezřídka bývaly zneužívány. I to přispělo k jeho pádu a nyní už byl naplánován konec Flashových pluginů. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2 USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2
Skupina USB 3.0 Promoter Group ohlásila, že na cestě jsou specifikace USB 3.2, které by měly dorazit v blízké době a půjde o spíše menší aktualizaci tohoto rozhraní, jež bude definovat především vícelinkové připojení zařízení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře