www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Objevený prototyp PlayStation SNES je už plně funkční

Objevený prototyp PlayStation SNES je už plně funkční
, , aktualita
Na přelomu 80. a 90. let vytvořily společnosti Nintendo a Sony spojenectví, aby přinesl na trh novou herní konzoli známou jako PlayStation SNES. Výsledkem ale bylo jen na 200 prototypů konzole, která se nedostala na trh, ale jeden objevil Ben Heck.reklama
Na trh se tak měla dostat konzole založená na Super Nintendu vybaveném podporou cartridgí, ale především se zabudovanou čtečkou optických disků CD-ROM. Nyní ji známe jako PlayStation SNES a z tohoto označení je zřejmé, že jde o společný produkt firem Sony a Nintendo, ovšem z jejich spolupráce nepřišlo na trh nakonec nic a zbylo jen na 200 prototypů konzole, z nichž byla většina zničena. V roce 2015 se ale objevil fungující prototyp, který si vzal do parády Ben Heck specializující se na modding konzolí.

Ten tak zachránil možná poslední fungující relikvii konzolové minulosti, k níž se po jejím nalezení nakonec dostal a nevyhnul se ani řadě hardwarových úprav a oprav. V přiloženém videu Ben ukazuje, jak byl schopen opravit přeživší prototyp konzole, u níž také zprovoznil optickou mechaniku, která tak už dokáže načítat software.


Problém je, že oficiálně pro tuto konzoli neexistují žádné hry, takže Ben Heck musel využít speciální software, který umožnil pomocí emulace spustit některé tituly. Ve videu je jedna z nich zkoušena, ale nakonec s neúspěchem, neboť potřebovala více operační paměti, než konzole dokázala nabídnout.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek