www.svethardware.cz
>
>

Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše

Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
, , aktualita
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
K oblíbeným
reklama
V poslední době dost často píšeme o velkých únicích dat, které mají na svědomí hackeři. A to je jen velmi úzký výběr toho, co se děje. Hackeři pak tyto uniklé databáze e-mailů a hesel skládají k sobě a vytváří obrovské databáze, které jsou pak využívány k nekalým účelům. V některých případech unikla hesla v plaintextu (čisté textové nezašifrované podobě), mnohdy byla sice zahashovaná, ale pokud byla použita nějaká jednoduchá hashovací funkce jako MD5, není pro hackery nejmenším problémem toto rozlousknout. A nyní se na Internetu (na oblíbeném hackerském diskuzním fóru MEGA) objevila další taková obrovská databáze složená z mnoha úniků. Obsahuje neuvěřitelných 87 GB dat.
 
Hack
 
www.elbpresse.de [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Bezpečnostní výzkumník Troy Hunt se na tuto databázi podíval a přinesl několik zajímavých statistik. Celkově zde bylo téměř 2,7 miliardy záznamů, přičemž 1,16 miliardy bylo unikátních. Ve více než polovině případů tak unikla e-mailová adresa a stejné použité heslo k dané službě v několika různých únicích. Z tohoto počtu zde bylo téměř 773 milionů unikátních e-mailových adres, takže jde vidět, že alespoň občas někdo k jedné adrese používá i více různých hesel. Zároveň je patrné, že pro některé uživatele bylo kompromitováno více různých hesel.
 
Have I Been Pwned
 
Je ale také patrné, že mnoho lidí používá podobná hesla jako ostatní. I když zde máme 1,16 miliardy unikátních kombinací e-mailů a hesla, v databázi bylo pouze 21,2 milionů unikátních hesel. Skutečné číslo bude patrně o něco větší, neboť Hunt zde nepočítal ty úniky, které obsahovaly ještě zahashovaná (tedy neprolomená) hesla. Ta mohou být stejná jako už ta předešlá, ale nemusí.
 
Celou tuto databázi pak Hunt přidal k již nalezeným únikům na stránku Have I Been Pwned? Zde si můžete zadat svůj e-mail a systém zjistí, zda se vaše e-mailová adresa už objevila v některém z těchto úniků (ale nezjistíte ono heslo). Podle Hunta byla tato 87GB databáze dosud největším balíkem dat, který kdy do této služby nahrával (dosud byl největší únik Onliner Spambot se 711 miliony unikátních adres). Stránka vám i ukáže, kolikrát byla vaše adresa v některém z úniků a také kterých konkrétně. Pokud si tedy pamatujete heslo k této své službě, víte, že není bezpečné. Pro zajímavost, stránka nyní obsahuje záznamy ze 340 hacknutých stránek a celkem 6,47 miliardy účtů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů