www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevují se první snímky GeForce RTX 3080 a nové specifikace

Objevují se první snímky GeForce RTX 3080 a nové specifikace
, , aktualita
Na internetu se objevily první snímky grafických karet GeForce RTX 3080. Ty jsou zajímavé především tvarem referenčního chladiče. Ten ukazuje např. výrazně zahnutá žebra heatsinku. Máme zde i nové pravděpodobné specifikace.
K oblíbeným
reklama
Všichni se netrpělivě těšíme na to, s čím Nvidia vyrukuje u nových grafických karet GeForce RTX 3000. Přestože jsme tu měli už hodně úniků, můžeme stále říci, že v podstatě nic nevíme. Údaje se liší, a tak víme snad jen logický předpoklad, že budou výkonnější než ty předchozí a úniky akorát naznačují, že o hodně. Jeden z "leakerů", jehož úniky už několikrát vyšly a patří k těm spolehlivějším, tvrdí, že RTX 3080 bude mít čip GA102-200 se 4352 CUDA jádry (tedy tolik, co má dnes RTX 2080 Ti a výrazně více, než je 2944 jader, které má RTX 2080). Zásadní má být vyšší takt a zde se spekuluje, že bude určitě přes 1,75 GHz. Díky tomu by výkon základní 3080 měl přesáhnout 15 TFLOPS, takže překoná i RTX 2080 Ti s 13,5 TFLOPS a výrazně pak nynější RTX 2080 s 10 TFLOPS. Úniky tak naznačují, že by tak řada RTX 3000 měla nabídnout o 50 % vyšší výkon. Spekuluje se o 10 GB grafické paměti.
 
Nvidia GeForce RTX 3080
 
Výkonnější verze, u které není zatím jasné jméno (RTX 3080 Super, RTX 3080 Ti, RTX 3090) má mít čip GA102-300 s 5248 CUDA jádry a paměti GDDR6X s 21 Gbps. Výkon by se pak mohl sápat někam nad hodnotu 18 TFLOPS. Pak je tu ještě jeden high-endový čip, nejspíše nový TITAN, který má dle úniků získat čip GA102-400 s 5376 CUDA jádry.
 
Na internetu se začínají objevovat už i první snímky karet (další najdete na chiphell.com), které ukazují netradiční chlazení s výrazně zalomenými tvary žeber chladiče. To má být patrně referenčním chlazením pro Founders Edition. Nakolik jde o pravé snímky, to ukáže až budoucnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik