Objevují se první snímky GeForce RTX 3080 a nové specifikace

Objevují se první snímky GeForce RTX 3080 a nové specifikace
, , aktualita
Na internetu se objevily první snímky grafických karet GeForce RTX 3080. Ty jsou zajímavé především tvarem referenčního chladiče. Ten ukazuje např. výrazně zahnutá žebra heatsinku. Máme zde i nové pravděpodobné specifikace.
K oblíbeným
reklama
Všichni se netrpělivě těšíme na to, s čím Nvidia vyrukuje u nových grafických karet GeForce RTX 3000. Přestože jsme tu měli už hodně úniků, můžeme stále říci, že v podstatě nic nevíme. Údaje se liší, a tak víme snad jen logický předpoklad, že budou výkonnější než ty předchozí a úniky akorát naznačují, že o hodně. Jeden z "leakerů", jehož úniky už několikrát vyšly a patří k těm spolehlivějším, tvrdí, že RTX 3080 bude mít čip GA102-200 se 4352 CUDA jádry (tedy tolik, co má dnes RTX 2080 Ti a výrazně více, než je 2944 jader, které má RTX 2080). Zásadní má být vyšší takt a zde se spekuluje, že bude určitě přes 1,75 GHz. Díky tomu by výkon základní 3080 měl přesáhnout 15 TFLOPS, takže překoná i RTX 2080 Ti s 13,5 TFLOPS a výrazně pak nynější RTX 2080 s 10 TFLOPS. Úniky tak naznačují, že by tak řada RTX 3000 měla nabídnout o 50 % vyšší výkon. Spekuluje se o 10 GB grafické paměti.
 
Nvidia GeForce RTX 3080
 
Výkonnější verze, u které není zatím jasné jméno (RTX 3080 Super, RTX 3080 Ti, RTX 3090) má mít čip GA102-300 s 5248 CUDA jádry a paměti GDDR6X s 21 Gbps. Výkon by se pak mohl sápat někam nad hodnotu 18 TFLOPS. Pak je tu ještě jeden high-endový čip, nejspíše nový TITAN, který má dle úniků získat čip GA102-400 s 5376 CUDA jádry.
 
Na internetu se začínají objevovat už i první snímky karet (další najdete na chiphell.com), které ukazují netradiční chlazení s výrazně zalomenými tvary žeber chladiče. To má být patrně referenčním chlazením pro Founders Edition. Nakolik jde o pravé snímky, to ukáže až budoucnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře