ODSakEdik
|
12.9.200918:18
Jsem se až lek toho linku, tedy jeho obrázku , na úvodní straně, kde pod popiskem: LCD pro profesionály , je obrázek LCD 21:9!... Fuj, doufám že navíc ne(!) dporně lesklý a tím pádem vrhající odlesky a rozostřující obraz, hlavně text je pak duhový při průchodu tou folií, neb dochází k dvojímu lomu a rozkladu světla!... Doufám, že to byla jen provokace autora článku a grafiky webu? a nechytí se tokový nízký tenký hnus... PHILIPS s tí m ted koketuje, ale ostatní jsou často jak hloupej dav a aby byli "IN" často následují i v pitomostech...
Odpovědět0 0
Vyjadrujete se ponekud neporesne, i kdyz zamerem byl nejspis opak. Pomoci tri zdroju R,G a B nesimulujeme jakoukoli barvu, ale pouze jakoukoli barvu, kterou clovek dokaze videt. Tedy dokazeme vyvolat takovy vjem, ze si myslime, ze uvedenou barvu vidime. :-)
Navic lze najit vice kombinaci RGB tak, abychom si mysleli, ze je to tataz barva. Je to dano prave schopnostmi nasich cipku, kdy se jejich citlivosti pro urcite vlnove delky shoduji ci prekryvaji. Coz je videt i z grafu.
Treba ptaci maji 4 druhy cipku a maji tedy ctyrrozmerny barevny prostor. S nami maji spolecnou jen tusim cervenou a zelenou. Modrou maji posazenou trochu jinde a navic maji ultrafialovou.
Odpovědět0 0
Jenom taková technická poznámka k větě: Náš zrak je schopen vnímat tepelné záření v omezeném rozsahu vlnových délek zrhuba od 350 do 750 nm.
Nejedná se o tepelné záření, ale o elektromagnetické záření. Pokud bychom byli schopni vidět tepelné záření, tak bychom nepotřebovali infra kamery.
Odpovědět0 0
infracervene zareni je sice tepelne, ale je to take elektromagneticke zareni...jinak by ty kamery nemohly fungovat;)
Odpovědět0 0