www.svethardware.cz
>
>
>
>

OC rámeček pro Ryzen 3000: až o 7 °C nižší teploty

OC rámeček pro Ryzen 3000: až o 7 °C nižší teploty
, , aktualita
Der8auer se zaměřil na téma přetaktování procesorů Ryzen 3000, s čímž je spojeno jejich efektivní chlazení. Přišel proto s rámečky Ryzen 3000 OC Bracket AIO Ryzen 3000 OC Bracket Custom, které mají zefektivnit zvláště vodní chlazení.
K oblíbeným
reklama
Ryzen 3000 OC Bracket AIO a Ryzen 3000 OC Bracket Custom od Der8auera mají tak za úkol zajistit co nejlepší přenos tepla z čipů v procesoru do vodního bloku chladičů. Jde tak o rámečky, které slouží k montáži chladičů na procesor a umožní uživateli to, aby si jejich umístění mohl přesně vyladit. První jmenovaný produkt je určen konkrétně pro AIO chladiče, čili takové, které se dodávají již hotové s uzavřeným vodním okruhem a druhý je určen rovněž pro vodní chladiče, ale klasického typu, které si uživatel sestavuje sám a které zpravidla nemají ve vodním bloku integrovanou pumpu. 
 
 
Čili v tomto případě jde především o co nejlepší kontakt v tom ideálním místě, čili tam, kde jsou pod heatspreaderem umístěny samotné čiplety, či ve většině případů jeden čiplet. Dva čiplety mají pouze procesory Ryzen 9 3900X a 3950X s dvanácti a šestnácti jádry. 
 
Ryzen 3000 OC Bracket AIO a Ryzen 3000 OC Bracket Custom tak umožní v principu jednoduchou věc, a to zvolit si přesné místo, kde bude střed vodního bloku, jenž by měl nejlépe odvádět teplo. Jde ovšem především o takové vodní bloky, které mají až příliš malou základnu a nedokáží pokrýt celý heatspreader. Mohou tak vznikat situace, kdy je prostor nad částí čipletu či čipletů prázdný, a to samozřejmě krom heatspreaderu, což pochopitelně není ideální. Pokud ale někdo má k dispozici takový vodní blok, který dokáže bez problémů a s rezervou pokrýt celý heatspreader, ten asi nemůže očekávat výrazné zlepšení, i když i v takovém případě může pečlivé umístění středu vodního bloku přímo nad čiplety být užitečné. 
 
Jak je vidět z fotografie, k samotnému montážnímu mechanismu dostaneme také kovové šablony, které nám pomohou zaměřit přesné umístění I/O čipu a čipletů pod heatspreaderem. 
 
 
Der8auer hlásí, že touto optimalizací si můžeme snížit teploty až o 7 °C, což je s ohledem na to, že jde jen o vyladění pozice vodního bloku, vskutku dost. Rámečky byly také testovány na cca 30 modelech desek s X570 a na několika vodních chladičích. K zakoupení jsou na Caseking.de (viz odkazy nahoře) a zaplatíme za ně 30 eur. Na jejich produktových stránkách také najdete seznam kompatibilních desek, nicméně lze očekávat, že by neměl být problém s montáží i na neotestované modely. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek