www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Očekává se příchod dvoučipové grafiky AMD. Bude to R9 295X2?

Očekává se příchod dvoučipové grafiky AMD. Bude to R9 295X2?
, , aktualita
Společnost AMD začala netradičním způsobem kontaktovat redaktory známých zahraničních serverů věnujících se testování hardwaru a z jejího jednání lze usuzovat, že chystá novou dvoučipovou grafickou kartu. Co to ale bude?
K oblíbeným
reklama
AMD začlo rozesílat obálky s označením Top Secret, v nichž jsou upravené fotografie adresátů. Ti jsou na nich vždy naklonováni ve dvojici a doprovodný text říká: "Souhlasili byste, že dva jsou lepší než jeden?". Logicky z toho můžeme usuzovat, že AMD si chystá nějakou grafickou kartu, která bude vybavena dvěma čipy a přímo se nabízí dva její nejvýkonnější Hawaii, čili Radeon R9 290X.
- dvoučipový speciál Asus Ares II s hybridním chlazením -


Otázkou by pak bylo, jakým způsobem chce AMD skloubit dva takové čipy, neboť ty jsou velmi náročné na energii a dle toho vypadá i jejich výdej odpadního tepla. AMD by tak muselo zajistit buď velmi kvalitní a přiměřeně tiché chlazení, třeba jako má speciální model Ares II od firmy Asus, nebo se nabízí využití slabším a ne tak "žravých" čipů, třeba R9 290 nebo ještě slabší verze. Jenomže pak by šel dolů i výkon.

Novější zprávy udávají, že nová dvoučipová karta AMD skutečně je v přípravě a měla by dostat označení Radeon R9 295X2. Skládat se má ze dvou čipů generace Hawaii s taktem, který nepůjde pod 1000 MHz a také se mluví o tom, že AMD využije hybridní chlazení, tedy kombinaci vzduchového a vodního. To vše ukazuje na to, že by karta měla nabídnout především co nejvyšší výkon, jemuž bude vše podřízeno. A dá se předpokládat, že tu bude ventilátor pro chlazení pamětí, napájecích obvodů a samotná GPU budou chlazena vodním blokem a radiátorem. Pro instalaci takovéto karty pak bude nejspíše potřeba jedna 120mm pozice pro skříňový ventilátor a to relativně blízko, aby k ní dosáhly hadičky.

Počkáme si tedy na případné oficiální vyjádření a představení produktu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek