Očekávané prodeje Cyberpunku klesly o pětinu, řeší se žaloby

Očekávané prodeje Cyberpunku klesly o pětinu, řeší se žaloby
, , aktualita
Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt Red není vůbec špatná hra, ačkoliv jsme od ní mohli očekávat něco jiného, než čeho se nám dostalo. Jde ale především o stav, v jakém přišla na trh a o to, co říkalo vedení studia. 
K oblíbeným
reklama
Cyberpunk 2077 se dá dohrát bez větších zádrhelů, postupně se zlepšuje i technická kvalita konzolových verzí, jež se snad časem vrátí na trh, pokud především Sony svolí. Postupem času ale mohou vyplynout na povrch nové problémy, jako třeba dnes již zmíněné omezení velikosti souborů s uloženou pozicí na 8 MB, po jejímž překročení nám zůstane poškozený a nevyužitelný save. Postupem času se ale pravděpodobnost na objevení nějakého dalšího zásadního problému spíše snižuje, ovšem samo studio CDPR může očekávat spíše opak. 
 
 
Nyní ale nechceme řešit jednotlivé problémy aktuální verze hry, která nedávno dostala hotfix na verzi 1.05. Bylo by toho jistě dost k řešení, ovšem tématem budou finance a možná právní dohra nešťastného vypuštění hry na trh. Server bankier.pl totiž očekává, že kvůli neutěšenému stavu hry přijde vydavatel o cca pětinu tržeb, což platí pro tržby za první dny prodeje (minus 21 procent a výsledných 15,1 milionů kopií) i pro první rok prodeje (minus 19 procent a výsledných 25,4 milionů kopií). Zajímavý je také předpoklad, že konzolové verze se mají podílet 70 procenty na veškerých prodejích hry za její životnost a právě kvůli tomu budou dopady tak velké. 
 
Prodeje Cyberpunku 2077 se zcela jistě hned tak nevzpamatují, a to už jen kvůli tomu, že ten před několika dny zmizel z nabídky firmy Sony. Microsoft jej ve svém obchodě stále nabízí, ale s poznámkou, že můžeme očekávat problémy s výkonem, než bude hra aktualizována. 
 
Řada kritizovaných věcí také evidentně ze Cyberpunku 2077 hned tak nezmizí, ale zde si raději počkejme na to, co přinesou slíbené velké aktualizace v lednu a únoru. Ty ovšem mají být zaměřeny především na výkony hry na starších konzolích, což je nyní pochopitelně pro vývojáře priorita. Pak snad začnou svou hru pečlivě leštit a my se snad dočkáme i slíbeného živoucího města, kde se postavy a auta nebudou objevovat/mizet hned, jak se otočíme. Taková opravdu funkční policie by se vedle hromady jiných věcí jistě hodila k tomu, aby měl Cyberpunk vůbec šanci hráče bavit i poté, co dojede hlavní příběhovou linku a zajímavé vedlejší questy. 
 
CDPR ale bude asi muset vedle finanční ztráty zkousnout i další nepříjemnost, a to rýsující se žalobu či žaloby. Mluví se o tom, že vedení vědomě uvedlo investory v omyl, když neříkalo pravdu o stavu hry. Ostatně si dobře vzpomínáme na začátek tohoto roku, kdy CDPR oznamoval odložení s tím, že potřebuje už jen vychytat mouchy, aby Cyberpunk přišel na trh v bezvadném stavu. Nakonec z toho byl pozdní podzim a my si mohli přečíst i o otázce jednoho z vývojářů, proč vedení tehdy mluvilo o tom, že hra je v podstatě hotová, když to nebyla pravda. Uvidíme tedy, co nakonec bude z chystané hromadné žaloby.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář