www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus

Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
, , aktualita
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám zdá, že se v posledních měsících píše o ransomwaru častěji než dříve, nejste na omylu. Odborníci totiž evidují zvýšený počet případů od začátku koronavirové krize. Podle údajů, které dříve zveřejnila společnost Avast, měl počet útoků ransomwaru v březnu letošního roku celosvětově vzrůst o 20 %, v českém prostředí potom do konce o 40 %. Mediálně sledované se staly především případy, kdy hackeři napadly systémy tuzemských nemocnic. Z nedávné doby je potom celosvětově známý ransomware, který úspěšně zašifroval servery firmy Garmin. Za dešifrování měla zaplatit částku v řádu milionu dolarů, takže si útočníci přišli na pořádný balík.
 
 
Ačkoliv jsou cílem hackerů v poslední době především pečlivě zvolené firmy, stále se objevují také útoky na jednotlivce. Požadované výkupné sice dosahuje mnohem menších částek, ale pro uživatele se často jedná o jedinou volbu, jak nepřijít o důležitá data. Na vzrůstající počet útoků ransomwaru zareagovala společnost Avast, která rozšířila nabídku funkcí svého bezpečnostního softwaru. Produkt Avast Free Antivirus se rozšířil o novou bezpečností vrstvu Štít proti ransomwaru, jejímž úkolem je zabránit útočníkům změnit, smazat nebo zašifrovat soubory v chráněných složkách. Uživatel by tak neměl přijít o soukromé fotografie, pracovní dokumenty a jiná důležitá data.
 
Aktualizace pro Avast Free Antivirus, který je k dispozici zdarma, přinesla i další novinky. Jedná se třeba o jednodušší ochranu USB disků, neboť uživatel nyní bude po připojení úložiště požádán, zda má být provedena kontrola. Vylepšený webový štít potom brání malwaru v připojení k škodlivým serverům, které učiní počítač součástí botnetu (sítě infikovaných počítačů). Zkrátka nepřijdou ani majitelé placeného softwaru Avast Premium Security, který obsahoval štít proti ransomwaru již předtím. Vývojáři ovšem jako úplnou novinku přidali Štít proti vzdálenému přístupu, který uživatele chrání před útoky skrze protokol vzdálené plochy (RDP). Pro kyberzločince se stal obzvlášť populárním způsobem pro útoky ransomwaru, neboť vzrostl počet zaměstnanců pracujících z domova, kteří se přes tento protokol přihlašují k firemní síti.
 
 
Štít proti vzdálenému přístupu, který je součástí prémiového programu od verze 20.5, obsahuje několik funkcí pro ochranu souborů. Uživatel si může definovat, které konkrétní IP adresy nebo IP rozsahy budou mít vzdálený přístup k počítači pomocí RDP, zatímco všechny ostatní pokusy budou zablokovány. Stejně tak budou automaticky zablokovány podezřelé přístupy včetně útoků hrubou silou s cílem prolomit přihlašovací údaje, připojení pokoušející se zneužít známé zranitelnosti (např. BlueKeep) nebo vysoce rizikových IP adres.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek