reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

OCZ ohlásila hybridní disk s kapacitou 1 TB

, , aktualita
OCZ ohlásila hybridní disk s kapacitou 1 TB
Společnost OCZ Technology ohlásila nový produkt s označením RevoDrive Hybrid PCI Express, pod čímž si můžeme představit hybrid pevného disku (HDD) a SSD, čili spojení výhod obou úložných zařízení. To není žádná novinka, ovšem, jak vyplývá...
OCZ ohlásila hybridní disk s kapacitou 1 TB
Společnost OCZ Technology ohlásila nový produkt s označením RevoDrive Hybrid PCI Express, pod čímž si můžeme představit hybrid pevného disku (HDD) a SSD, čili spojení výhod obou úložných zařízení. To není žádná novinka, ovšem, jak vyplývá z názvu, v tomto případě jde o řešení pro rozhraní PCI Express.RevoDrive Hybrid PCI Express přichází společně se softwarem Dataplex určeným pro správné využití 100 GB kapacity elektronické paměti a 1 TB pevného disku. Vzniklé prostředí funguje tak, že nejčastěji využívaná data zůstávají uložena na rychlém SSD a zbytek na pevném disku. SSD tak slouží jako dlouhodobá vyrovnávací paměť. Výsledná paměť 1 TB také napovídá, že data uložená na SSD zároveň zůstávají i na HDD.

Díky využitému rozhraní také OCZ obešlo "úzké hrdlo" v podobě rozhraní Serial ATA, jehož momentálních 600 MB/s by tedy běžný uživatel jako ono úzké hrdlo rád měl. Zařízení totiž dosahuje přenosových rychlostí až 910 MB/s a z hlediska IOPS to je výkon 120000 operací (náhodný zápis 4kB bloků dat). A krom toho nechybí ani Virtualized Controller Architecture (VCA) 2.0.

OCZ RevoDrive Hybrid 1TB přijde na trh s tříletou zárukou a cenou 500 USD, což na takové zařízení není až tak moc.

Zdroj: TZ OCZ Technology
reklama
reklama
reklama