www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ si na příští měsíc chystá Vertex 5 s Barefoot 3

OCZ si na příští měsíc chystá Vertex 5 s Barefoot 3
, , aktualita
Společnost OCZ Technologies si dle X-bit labs chystá již na příští měsíc vypuštění novou generaci SSD Vertex, který stejně jako nedávno testovaný Vector využívá nový kontroler Indilinx Barefoot 3. Ten už můžeme označit za produkci firmy...
K oblíbeným
reklama
Společnost OCZ Technologies si dle X-bit labs chystá již na příští měsíc vypuštění novou generaci SSD Vertex, který stejně jako nedávno testovaný Vector využívá nový kontroler Indilinx Barefoot 3. Ten už můžeme označit za produkci firmy OCZ, neboť ta již dříve firmu Indilinx koupila a Barefoot 3 má být přitom čipem, jenž byl i s firmwarem navržen pod jejími křídly.
aktuální Vertex 4 s kontrolerem Indilinx Everest 2


Nové Vertex 5 by měly dle firmy OCZ nabídnout slušný výkon a cenovou dostupnost. Využijí levné paměti NAND Flash vyráběné 2Xnm procesem a mají vyplnit cenový prostor mezi modely Vertex 4 a Vector. Můžeme tedy očekávat, že i jejich výkony budou tomu odpovídat, i když to není tak jednoznačné.

SSD Vector jsou k dispozici v kapacitách 128, 256 a 512 GB a nabízí propustnost 550 MB/s při čtení a 530 MB/s při zápisu. V případě Vertex 4 jde o rychlosti čtení a zápisu 550 MB/s a 510 MB/s. Uvidíme tedy, s čím nakonec přijdou Vertex 5, které by měly přijít na trh ve stejných kapacitách jako Vectory a není jisté, zda OCZ nabídne i 64GB model.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek