www.svethardware.cz
>
>
>

OLED displeje s metapovrchem slibují hustotu bodů až 10000 dpi

OLED displeje s metapovrchem slibují hustotu bodů až 10000 dpi
, , aktualita
Vědci na Stanford University vyvinuli novou technologii OLED displejů, která může dosáhnout rekordní hustoty bodů až 10000 dpi. Využívá k tomu speciálního metapovrchu, který dokáže měnit optické vlastnosti světla.
K oblíbeným
reklama
Vývoj displejů pokračuje dál a vědci ze Stanford University se pokouší zlepšit vlastnosti displejů typu OLED. Využili k tomu poslední dobou často zkoumanou technologii metapovrchů, které dokáží měnit optické vlastnosti světla. Výsledkem má být, že zatímco dnes máme hustotu bodů na OLED displejích v řádech stovek dpi (u telefonů okolo 400 až 500 dpi), nová technologie by měla umožnit až 10000 dpi. Na technologii Stanford spolupracoval se Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT).
 
OLED displej s metapovrchem
 
Pokud se ptáte, kde by tak extrémní hustota pixelů mohla najít využití, tak vězte, že tvůrci počítají např. se systémy virtuální reality, kde jsou i dnešní nejhustší displeje stále ne úplně dokonalé (otázkou je, zda je nutné jít až na 10000 dpi). Další výhodou má být jednodušší a levnější výroba. Metapovrch je v tomto případě speciální nanoskopický reflexní kovový povrch (nanoskopická zrcadélka), který dokáže měnit vlastnosti světla a s tím umožnit měnit barvu v jednotlivých pixelech. Levnější výroba by měla být umožněna i tím, že stávající displeje mají jinou výšku diod pro různé barvy kvůli jiné vlnové délce světla, kterou musí produkovat, zatímco zde mohou být všechny prvky stejně vysoké bez nutnosti řešit výškové rozdíly. O barvy by se pak pomohl postarat samotný metapovrch.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář