www.svethardware.cz
>
>
>
>

Onda M2: bezhlučné čínské mini PC se 128GB SSD za 200 dolarů

Onda M2: bezhlučné čínské mini PC se 128GB SSD za 200 dolarů
, , aktualita
Čínská značka Onda přinesla na trh tenounký nettop, který je vybaven procesorem Celeron a vedle něj má také slušných 128 GB na SSD. Přijde nás na 200 amerických dolarů a objednat si jej můžeme s poštovným zdarma.
K oblíbeným
reklama
Onda M2 se tedy přímo u nás prodávat asi nebude, ale stejně jako mnoho dalšího hardwaru a elektroniky si můžeme tento počítat objednat přímo z Číny. Nebude nás to stát ani korunu navíc, pouze musíme počítat s delší dodací lhůtou. Za 200 dolarů tedy jde o celkem zajímavou nabídku.

Počítač je založen na procesoru Intel Celeron J1900 (ve specifikacích je chybně uvedeno Pentium). Jde o 4jádrový procesor generace Bay Trail-D pracující na 2 až 2,41 GHz se 2 MB L2 cache a čtyřshaderovou grafikou Intel HD Graphics. Spotřeba tohoto procesoru je 10 W a o chlazení se postará pouze hliníková schránka tohoto procesoru. Není tedy třeba žádný aktivní chladič, a tak můžeme očekávat, že provoz bude naprosto bezhlučný.

Ve výbavě počítače dále jsou 4 GB operační paměti DDR3 a slušné 128GB SSD. Vepředu pak máme vedle vypínače a kontrolky dva porty USB 2.0, vzadu jeden USB 2.0 a jeden USB 3.0, D-Sub i digitální HDMI, napájecí konektor, ethernetový RJ-45, audio výstup a výstup pro externí Wi-Fi anténu.

Jde tedy o slušně vybavené mini PC za dobrou cenu s rozměry 140 x 140 x 30 mm. Vadou na kráse je ale to, že případnou reklamaci budeme uplatňovat podstatně obtížněji než v našich obchodech.

Zdroj: Gearbest
reklama
Nejnovější články
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek