reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

OneDrive: soubory až 10 GB, rychlejší synchronizace, jednodušší sdílení

, , aktualita
OneDrive: soubory až 10 GB, rychlejší synchronizace, jednodušší sdílení
Microsoft vylepšuje své cloudové úložiště OneDrive. Oficiálně navyšuje limit velikosti souborů na 10 GB a přidává rychlejší synchronizaci spolu s jednodušším sdílením souborů, podobně jako to má Dropbox.
OneDrive: soubory až 10 GB, rychlejší synchronizace, jednodušší sdílení
Dlouho očekávané změny se stávají pomalu, ale jistě skutečností. Již dříve bylo Microsoftem oznámeno, že se něco chystá, což je nyní oficiálně potvrzeno. Cloudové úložiště OneDrive je tedy nyní o krok blíže konkurenčnímu Dropboxu - navyšuje limit velikosti souborů na 10 GB, zrychluje synchronizaci a přidává možnost sdílení přímo do kontextového menu ve Windows.

Je dobré zmínit, že limit velikosti souboru platí u všech zařízení. Není tedy důležité, zda se synchronizují data pomocí aplikace v systému, nebo jestli jsou soubory nahrávány přes webové rozhraní. Limit 10 GB na 1 soubor je navýšen všude.

Rychlost synchronizace ovlivní další úprava, která spočívá v paralelní synchronizaci souborů (platí pro Windows a Mac). Tato úprava by dle Microsoftu a jeho interních testů navýšit rychlost synchronizace přibližně trojnásobně.

Další podstatnou změnou je přidání kontextové nabídky do Windows. Po kliknutí na složku či soubor pravým tlačítkem myši se v menu bude nacházet možnost sdílet odkaz OneDrive. Tato úprava bude průběžně dostupná pro uživatele Windows 7 a 8, ovšem majitelé operačního systému Windows 8.1 nebo Mac si budou muset na tuto změnu ještě chvíli počkat.

Poslední novinkou je možnost nahrávat přes webové rozhraní složky. To dříve nešlo, bylo potřeba složku vytvořit a následně do ní teprve nahrávat soubory. Kromě toho bude také fungovat systém „přetažení“ složek do stránky OneDrive v prohlížeči.

Zdroj: TheVerge
reklama
reklama
reklama