www.svethardware.cz
>
>

Operace Trojan Shield: stovky zatčených díky podvrženým šifrovacím telefonům

Operace Trojan Shield: stovky zatčených díky podvrženým šifrovacím telefonům
, , aktualita
16 zemí po celém světě včetně FBI a Europolu používaly podvržené šifrované telefony pro monitorování zločinců. Ty však nešifrovaly tak, jak by si kriminálníci přáli a čekali. Operace Trojan Shield vedla ke stovkám zatčení.
K oblíbeným
reklama
Policejním složkám několika států po celém světě (FBI, Europol a 16 států) se podařil husarský kousek. Operace Trojan Shield byla zahájena v roce 2018 a za dobu svého trvání se policii podařilo rozšifrovat 27 milionů zpráv, zatknout přes 800 lidí a prohledat okolo 700 lokací. Zadržela přes 32 tun drog, 48 milionů USD a překazila více než 100 pokusů o vraždu. Zajímavé je především to, jak vlastně rozšifrovávala zprávy.
 
 
V posledních letech bylo prolomeno několik šifrovacích platforem, které zločinci využívali, takže vyvstávala otázka, co používat místo nich. Na černém trhu se objevila další platforma ANOM, která měla zaručit bezpečnou komunikaci. V tomto případě šlo o upravený telefon, který přišel o možnost volat nebo psát e-maily, fungovalo na něm jen šifrované posílání zpráv. I vysoce postavené osoby organizovaného zločinu potvrzovaly jeho bezpečnost. Kvůli tomu si poměrně rychle získal oblibu a celkem bylo dodáno více než 12 tisíc zařízení zhruba 300 zločineckým organizacím.
 
Vtip byl však v tom, že nešlo o zařízení vyvinutá zločinci pro boj s policií, ale naopak o zařízení vyvinutá policií pro boj s nimi. Lépe řečeno, šlo o zařízení založená na technologii zločinecké organizace Phantom Secure, kterou v roce 2018 dopadla policie. Informátor pak za nižší trest souhlasil s předáním technologie a prodejem podvržených telefonů pomocí již existující distribuční sítě. Kupujícím pak byly dodávány telefony, které měly speciální hlavní šifrovací klíč od FBI, jenž umožňoval rozšifrovávání komunikace policejními složkami.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek