www.svethardware.cz
>
>
>

Opět se mluví o Apple M1X: 32 GB RAM a 2krát výkonnější GPU

Opět se mluví o Apple M1X: 32 GB RAM a 2krát výkonnější GPU
, , aktualita
Už nějakou dobu se mluví o tom, že Apple chystá výkonnější verzi procesoru M1, která ponese název M1X. Má přinést vyšší počet jader CPU i GPU, těšit se můžeme také na větší operační paměť RAM.
K oblíbeným
reklama
Procesory Apple M1 přináší opravdu velmi vysoký výkon při příjemně nízké spotřebě. Počítače Mac mini i notebooky MacBook Air a 13" Pro tak dostaly příjemnou výkonnostní vzpruhu. Jenže pro klasické iMacy, Macy Pro nebo výkonnější verze MacBooků Pro to nemusí stačit. 8 jader a maximálně 16 GB RAM není zrovna mnoho pro high-endové stroje. Proto se už nějakou dobu mluví o 5nm procesoru Apple M1X, který by měl nahradit procesory Intel i ve výkonnějších počítačích. Podle posledních informací se opět hovoří o 12 jádrech, které by měly být v konfiguraci 8 výkonných a 4 úsporných jader ARM. Frekvence těch výkonných by měla zůstat zhruba na hranici 3,2 GHz.
 
Apple M1
 
Vítaným vylepšením má projít grafický čip. Místo 7-8 jader ve stávajícím M1 by M1X měl mít 16 jader a 256 EU. Grafický výkon by se tak měl zdvojnásobit a výrazně tak překonat typická integrovaná GPU. Pokud jde o TDP, zatím se hovoří o hodnotě 35 W, což je vzhledem k výkonu CPU i GPU slušná hodnota, konfigurovatelná by měla být na 45 W.
 
Důležité je ale především zvýšení maximálního množství integrované operační paměti RAM ze 16 GB na 32 GB. Nové procesory by se měly představit v nových počítačích Applu patrně v druhém čtvrtletí letošního roku. Obávám se však, že tradičně nepůjde o levnou záležitost. Např. nynější Mac mini je v základní variantě překvapivě výhodnou nabídkou (nejen na poměry Applu), ale jakýkoli upgrade se výrazně prodraží (příplatky za RAM a SSD jsou obrovské).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů