www.svethardware.cz
>
>
>

Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači

Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
, , aktualita
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
K oblíbeným
reklama
Už v roce 2015 se objevily informace, že Apple má svůj web crawler Applebot. Současně se před pár měsíci zjistilo, že jsou zde snahy o tvorbu vlastní VPN služby a patrně i vyhledávače. Právě o něm se v posledních týdnech mluví stále častěji. Mohou za to i problémy Googlu s Department of Justice (DOJ), kterému se nelíbí dominantní pozice Googlu na poli vyhledávačů. Tu umocňuje např. exkluzivními dohodami s dalšími společnostmi, které získávají peníze za to, že je Google výchozím vyhledávačem v jejich produktech. Takto získává drtivou většinu finančních prostředků např. Mozilla. Na pěkné peníze si takto přijde i společnost Apple, která Google nechává jako výchozí vyhledávač ve svém prohlížeči Safari.
 
Apple logo
 
Pokud by DOJ takové dohody vyhodnotilo jako závadné a musely by být zrušeny, Apple by sice přišel o nemalé příjmy, ale zase by to mohl být impuls k nasazení svého vyhledávače, který by mohl být založen právě na Applebotu. Ten se už dnes využívá pro nápovědy v Siri a odkazy na něj se dají najít v rámci operačního systému Apple iOS. Jak moc by ale takový vyhledávač mohl konkurovat Googlu co do kvality vyhledávání, zatím těžko odhadovat. Zatím ani není jasné, zda se někdy vůbec objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek