Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3

Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3
, , aktualita
Konkurence pro počítače Raspberry Pi už je dost, ale další na výběr snad neuškodí. Nyní přichází model Orange Pi 3, který už dle svého názvu chce oslovit zákazníky, kteří by jinak mohli sáhnout po modelu Raspberry Pi 3. 
K oblíbeným
reklama
Značka Orange by možná mohla ukazovat také na britský původ stejně jako v případě Raspberry, ovšem ve skutečnosti jde o produkt firmy Shenzhen Xunlong Software, takže je jasné, že vítr vane z Číny stejně jako v mnoha jiných případech konkurence pro Raspberry. Orange Pi 3 je k dispozici na AliExpress v základním modelu s cenou 30 dolarů a ten nejlépe vybavený přijde na 40 dolarů. 
 
 
Jde jako obvykle o počítač na jednom malém PCB, které má v tomto případě rozměry 90 x 64 mm a hmotnost 75 gramů. Hlavní výbava je tu v podobě SoC Allwinner H6, které obsahuje čtyři jádra ARM Cortex-A53 na 1,8 GHz a grafické jádro Mali-T720. Dále tu máme v základu 1 GB paměti LPDDR3 nebo v lepší verzi 2 GB za pětidolarový příplatek. A za dalších pět dolarů si můžeme navolit také 8 GB paměti eMMC. Celkem jsou na výběr čtyři modely: 
  • Orange Pi 3 s 1GB LPDDR3 - $29,90
  • Orange Pi 3 s 1GB LPDDR3 a 8GB eMMC - $34,90 
  • Orange Pi 3 s 2GB LPDDR3 - $34,90
  • Orange Pi 3 s 2GB LPDDR3 a 8GB eMMC - $39,90
 
Dále tu máme celkem čtyři USB 3.0 typu A, jeden USB 2.0 a také micro-USB 2.0 OTG (On-The-Go) pro napájení, které si však musíme zajistit sami. Výrobce k tomu samozřejmě samostatně prodává příslušný adaptér s 5 V a 3 A. Pak tu máme také port HDMI 2.0a s HDCP 2.2 a také kompozitní video výstup, integrovaný mikrofon a 3,5mm jack. 
 
K síti se připojíme buď pomocí gigabitového Ethernetu (Realtek RTL8211) nebo pomocí Wi-Fi 802.11ac (WiFi 5) modulu Ampak AP6256, který zahrnuje také Bluetooth 5.0. Zajímavá je "profesionálně" dotvořená anténa ve smršťovací bužírce. Tím to ale nekončí, máme tu také IR přijímač, slot mini-PCIe (mPCIe) 2.0 x1, 26pinový GPIO a také 3pinový UART (Universal Asynchronous Receiver-Transmitter).
 
Orange Pi 3 má také vlastní vypínač a LED kontrolky indikující stav, napájení a funkci portů USB 3.0. Nainstalovat si můžeme různé linuxové distribuce jako Debian či Ubuntu nebo také Android 7.0. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář