Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3

Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3
, , aktualita
Konkurence pro počítače Raspberry Pi už je dost, ale další na výběr snad neuškodí. Nyní přichází model Orange Pi 3, který už dle svého názvu chce oslovit zákazníky, kteří by jinak mohli sáhnout po modelu Raspberry Pi 3. 
K oblíbeným
reklama
Značka Orange by možná mohla ukazovat také na britský původ stejně jako v případě Raspberry, ovšem ve skutečnosti jde o produkt firmy Shenzhen Xunlong Software, takže je jasné, že vítr vane z Číny stejně jako v mnoha jiných případech konkurence pro Raspberry. Orange Pi 3 je k dispozici na AliExpress v základním modelu s cenou 30 dolarů a ten nejlépe vybavený přijde na 40 dolarů. 
 
 
Jde jako obvykle o počítač na jednom malém PCB, které má v tomto případě rozměry 90 x 64 mm a hmotnost 75 gramů. Hlavní výbava je tu v podobě SoC Allwinner H6, které obsahuje čtyři jádra ARM Cortex-A53 na 1,8 GHz a grafické jádro Mali-T720. Dále tu máme v základu 1 GB paměti LPDDR3 nebo v lepší verzi 2 GB za pětidolarový příplatek. A za dalších pět dolarů si můžeme navolit také 8 GB paměti eMMC. Celkem jsou na výběr čtyři modely: 
  • Orange Pi 3 s 1GB LPDDR3 - $29,90
  • Orange Pi 3 s 1GB LPDDR3 a 8GB eMMC - $34,90 
  • Orange Pi 3 s 2GB LPDDR3 - $34,90
  • Orange Pi 3 s 2GB LPDDR3 a 8GB eMMC - $39,90
 
Dále tu máme celkem čtyři USB 3.0 typu A, jeden USB 2.0 a také micro-USB 2.0 OTG (On-The-Go) pro napájení, které si však musíme zajistit sami. Výrobce k tomu samozřejmě samostatně prodává příslušný adaptér s 5 V a 3 A. Pak tu máme také port HDMI 2.0a s HDCP 2.2 a také kompozitní video výstup, integrovaný mikrofon a 3,5mm jack. 
 
K síti se připojíme buď pomocí gigabitového Ethernetu (Realtek RTL8211) nebo pomocí Wi-Fi 802.11ac (WiFi 5) modulu Ampak AP6256, který zahrnuje také Bluetooth 5.0. Zajímavá je "profesionálně" dotvořená anténa ve smršťovací bužírce. Tím to ale nekončí, máme tu také IR přijímač, slot mini-PCIe (mPCIe) 2.0 x1, 26pinový GPIO a také 3pinový UART (Universal Asynchronous Receiver-Transmitter).
 
Orange Pi 3 má také vlastní vypínač a LED kontrolky indikující stav, napájení a funkci portů USB 3.0. Nainstalovat si můžeme různé linuxové distribuce jako Debian či Ubuntu nebo také Android 7.0. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek