www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladače NVIDIA 364.72 mohou prý i poškodit grafickou kartu

Ovladače NVIDIA 364.72 mohou prý i poškodit grafickou kartu
, , aktualita
Uživatelé si na fórech hromadně stěžují na nové ovladače NVIDIA Game Ready 364.72, které byly vypuštěny v minulém týdnu. Krátce po sobě tak jde o již druhý případ, který ale vypadá ještě závažněji.
K oblíbeným
reklama
Naposledy to byly NVIDIA 364.47 WHQL, které v mnoha případech poškodily systém, jenž musel pak být obnoven ze záložního bodu, nebo bylo nutné se daných ovladačů zbavit jiným způsobem. Nyní ale jde o ovladače NVIDIA 364.72 WHQL, jež byly vypuštěny s rozšířenou podporou pro VR headsety. Jak se objevilo na různých fórech i na tom oficiálním, po jejich instalaci mělo dojít i k poškození hardwaru, čili samotné grafické karty, což už je poněkud závažnější problém než modrá smrt systému Windows.

Pokud jste tedy dosud své ovladače neaktualizovali, je silně doporučeno to zatím nedělat, dokud se celá věc nevyřeší. Nemusíte se pochopitelně setkat rovnou s poškozením grafické karty, neboť udávané potíže jsou poměrně rozmanité, možná až moc: selhání počítače při bootu a restarty, BSOD, šedé a zelené artefakty ve 3D, poblikávání obrazu, obecně poškozený obraz a jeho zamrzávání, problémy s G-Sync, DSR a v nejhorším případě tedy i poškození hardwaru. Vypadá to tak na celou armádu šotků.

Je pravděpodobné, že se s takovými problémy ani nesetkáte, neboť se pochopitelně ozývají především ti, kteří je zažili. Ti varují obecně před celou řadou ovladačů 364 a ptají se, jak mohly tak problémové drivery projít WHQL certifikací.

Pokud snad máte s těmito ovladači problémy, které vám je znemožňují byť jen odinstalovat, můžete zkusit nabootovat v nouzovém režimu a zkusit nástroj Display Driver Uninstaller. Vypadá to ale, že nyní už bude obecně doporučováno bezprostředně před instalací nových ovladačů od NVIDIE vytvořit bod pro obnovení systému Windows.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek