www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ovládací panely ve Windows 10 časem skončí

Ovládací panely ve Windows 10 časem skončí
, , aktualita
Pokud vás štve schizofrenie Windows 10, která pro konfiguraci systému obsahují jednak Ovládací panely, jednak Nastavení, máme dobrou (nebo špatnou?) zprávu. Ovládací panely časem skončí a systém se bude konfigurovat jen pomocí okna Nastavení.
K oblíbeným
reklama
Desítkám se vyčítá jak funkční, tak vizuální schizofrenie. Část funkcí pro konfiguraci systému je dostupná pomocí původních Ovládacích panelů s tradičním designem a část konfiguračních funkcí je dostupná pomocí okna Nastavení s moderním minimalistickým designem. V budoucnu se to má změnit a přetrvá jen nový způsob konfigurace Windows 10.

Na Twitteru se jeden uživatel zeptal Gaba Aula z Microsoftu, proč v současnosti existují jak Ovládací panely, tak Nastavení. Na dotaz nejprve zareagoval Brandon LeBlanc z Microsoftu s tím, že Nastavení časem převezme i dosavadní funkce Ovládacích panelů. Gabe Aul posléze doplnil, že udržovat oba dva ovládací prvky znamená víc kódu a jeho složitější údržbu. Takže jednou dáme Ovládacím panelům sbohem.

To je dobrá zpráva pro všechny uživatele, které uvedená vizuální a funkční schizofrenie štve. Někomu ale zase bude třeba líto, že s Ovládacími panely zmizí i jejich tradiční design a zůstane jen moderní minimalistický design okna Nastavení. Ten se totiž nelíbí každému, takže řadu uživatelů tahle změna může naštvat. Microsoft se zkrátka a dobře nemůže zavděčit všem.

Nezbývá než doufat, že se časem sjednotí i další vizuální prvky nového systému, který zatím působí jako slepenec různých grafických stylů. Na to si stěžuje hodně lidí, ale teď to vypadá, že se věci nakonec pohnou žádoucím směrem. Tedy aspoň já se na vizuálně homogenní Windows 10 vyloženě těším. Někomu je sice grafická nehomogennost desítek lhostejná, ale já se přiznávám, že mě dost štve.

Od kvalitního systému očekávám i příjemný a pěkný design a v tomhle mě verze 10 zatím docela zklamala. Prostě mám pocit, že jsou desítky šité horkou jehlou a vizuálně mi připadají jako slepenec několika různých stylů. Jako kdyby na nich pracovalo současně několik designérů. Od kdy bude v systému jediné místo pro konfiguraci (tj. okno Nastavení) zatím není jasné.

Ale určité vizuální změny by údajně měla přinést už listopadová aktualizace Treshold 2. Podle všeho to vypadá například na nové ikony a další dílčí změny a novinky v designu.

Zdroj: Windows Central
reklama
Nejnovější články
Nová verze Raspberry Pi OS přináší rychlejší prohlížeč a snadnější tisk Nová verze Raspberry Pi OS přináší rychlejší prohlížeč a snadnější tisk
Tento týden vyšla poslední aktualizace Raspberry Pi OS v roce 2020, která přináší Chromium ve verzi 84 s řadou vylepšení. Systém také přechází na výchozí zvukový systém PulseAudio a usnadňuje tisk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi
Výzkumník objevil kritickou chybu v jádru iOS, která by umožnila přístup k citlivým údajům z iPhonu v reálném čase, aniž by o tom uživatel věděl. Stačilo, aby se útočník nacházel v blízkosti. Apple naštěstí chybu již opravil.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů