www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ovládací panely ve Windows 10 časem skončí

Ovládací panely ve Windows 10 časem skončí
, , aktualita
Pokud vás štve schizofrenie Windows 10, která pro konfiguraci systému obsahují jednak Ovládací panely, jednak Nastavení, máme dobrou (nebo špatnou?) zprávu. Ovládací panely časem skončí a systém se bude konfigurovat jen pomocí okna Nastavení.
K oblíbeným
reklama
Desítkám se vyčítá jak funkční, tak vizuální schizofrenie. Část funkcí pro konfiguraci systému je dostupná pomocí původních Ovládacích panelů s tradičním designem a část konfiguračních funkcí je dostupná pomocí okna Nastavení s moderním minimalistickým designem. V budoucnu se to má změnit a přetrvá jen nový způsob konfigurace Windows 10.

Na Twitteru se jeden uživatel zeptal Gaba Aula z Microsoftu, proč v současnosti existují jak Ovládací panely, tak Nastavení. Na dotaz nejprve zareagoval Brandon LeBlanc z Microsoftu s tím, že Nastavení časem převezme i dosavadní funkce Ovládacích panelů. Gabe Aul posléze doplnil, že udržovat oba dva ovládací prvky znamená víc kódu a jeho složitější údržbu. Takže jednou dáme Ovládacím panelům sbohem.

To je dobrá zpráva pro všechny uživatele, které uvedená vizuální a funkční schizofrenie štve. Někomu ale zase bude třeba líto, že s Ovládacími panely zmizí i jejich tradiční design a zůstane jen moderní minimalistický design okna Nastavení. Ten se totiž nelíbí každému, takže řadu uživatelů tahle změna může naštvat. Microsoft se zkrátka a dobře nemůže zavděčit všem.

Nezbývá než doufat, že se časem sjednotí i další vizuální prvky nového systému, který zatím působí jako slepenec různých grafických stylů. Na to si stěžuje hodně lidí, ale teď to vypadá, že se věci nakonec pohnou žádoucím směrem. Tedy aspoň já se na vizuálně homogenní Windows 10 vyloženě těším. Někomu je sice grafická nehomogennost desítek lhostejná, ale já se přiznávám, že mě dost štve.

Od kvalitního systému očekávám i příjemný a pěkný design a v tomhle mě verze 10 zatím docela zklamala. Prostě mám pocit, že jsou desítky šité horkou jehlou a vizuálně mi připadají jako slepenec několika různých stylů. Jako kdyby na nich pracovalo současně několik designérů. Od kdy bude v systému jediné místo pro konfiguraci (tj. okno Nastavení) zatím není jasné.

Ale určité vizuální změny by údajně měla přinést už listopadová aktualizace Treshold 2. Podle všeho to vypadá například na nové ikony a další dílčí změny a novinky v designu.

Zdroj: Windows Central
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala37 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek12 komentářů