Palit připravil pasivně chlazenou GeForce GTX 1650 KalmX

Palit připravil pasivně chlazenou GeForce GTX 1650 KalmX
, , aktualita
Společnost Palit si připravila pasivně chlazenou kartu s tím nejslabším GPU aktuální desktopové generace společnosti NVIDIA. Jde tak o GeForce GTX 1650 původní verze, čili ne novější Super. 
K oblíbeným
reklama
Palit GeForce GTX 1650 KalmX není první karta své série, ostatně tato firma už dříve připravila i GeForce GTX 1050 Ti KalmX rovněž s pasivním chlazením, která má ostatně velice podobné zpracování. Je ale škoda, že se na novou kartu nepodařilo dostat podstatně výkonnější GPU GTX 1650 Super, které nabízí oproti GTX 1650 o téměř polovinu vyšší výpočetní výkon. Ale je jasné, že Palit zde počítá s TDP 75 W, které měla rovněž GTX 1050 Ti, přičemž GTX 1650 Super už má 100 W. 
 
 
Provedení chladiče této karty je prosté. Jde jednoduše o velký pasiv se dvěma heatpipe a velkými rozestupy mezi hliníkovými žebry, aby mohl vzduch lépe proudit mezi ně. Pasiv přitom nesahá nad hranici druhé záslepky, ale jinak je výrazně delší i vyšší než samotná karta. Základna chladiče je i s heatpipe měděná a poniklovaná. 
 
 
S ventilátorem se tak zde nepočítá, ovšem bude pochopitelně vhodné mít ve skříní alespoň slabý průvan, aby se vzduch kolem chladiče lépe rozhýbal. Ještě zbývá dodat, že celkové rozměry karty jsou 178 x 138 x 38 mm a záslepka pak nese tři rozhraní, a to jedno HDMI 2.0b a dva DisplayPort 1.4a. 
 
 
 
Použité GPU GeForce GTX 1650 je zde taktováno na 1485 MHz s turbem 1665 MHz, což jsou referenční hodnoty, stejně jako v případě 8Gb/s pamětí GDDR5 s kapacitou 4 GB. 
 
Takováto karta se může velice hodit třeba pro HTPC sestavy, v jejichž případě mohou uživatelé vyžadovat co nejnižší hlučnost. Pokud by ale snad raději upřednostnili co nejmenší rozměry, pak Palit nabízí také malou jednoventilátorovou kartu GeForce GTX 1650 StormX OC a pak tu máme i další modely od jiných výrobců, jako je třeba nízkoprofilová MSI GeForce GTX 1650 4GT LP OC.  
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů