www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Palit připravil pasivně chlazenou GeForce GTX 1650 KalmX

Palit připravil pasivně chlazenou GeForce GTX 1650 KalmX
, , aktualita
Společnost Palit si připravila pasivně chlazenou kartu s tím nejslabším GPU aktuální desktopové generace společnosti NVIDIA. Jde tak o GeForce GTX 1650 původní verze, čili ne novější Super. 
K oblíbeným
reklama
Palit GeForce GTX 1650 KalmX není první karta své série, ostatně tato firma už dříve připravila i GeForce GTX 1050 Ti KalmX rovněž s pasivním chlazením, která má ostatně velice podobné zpracování. Je ale škoda, že se na novou kartu nepodařilo dostat podstatně výkonnější GPU GTX 1650 Super, které nabízí oproti GTX 1650 o téměř polovinu vyšší výpočetní výkon. Ale je jasné, že Palit zde počítá s TDP 75 W, které měla rovněž GTX 1050 Ti, přičemž GTX 1650 Super už má 100 W. 
 
 
Provedení chladiče této karty je prosté. Jde jednoduše o velký pasiv se dvěma heatpipe a velkými rozestupy mezi hliníkovými žebry, aby mohl vzduch lépe proudit mezi ně. Pasiv přitom nesahá nad hranici druhé záslepky, ale jinak je výrazně delší i vyšší než samotná karta. Základna chladiče je i s heatpipe měděná a poniklovaná. 
 
 
S ventilátorem se tak zde nepočítá, ovšem bude pochopitelně vhodné mít ve skříní alespoň slabý průvan, aby se vzduch kolem chladiče lépe rozhýbal. Ještě zbývá dodat, že celkové rozměry karty jsou 178 x 138 x 38 mm a záslepka pak nese tři rozhraní, a to jedno HDMI 2.0b a dva DisplayPort 1.4a. 
 
 
 
Použité GPU GeForce GTX 1650 je zde taktováno na 1485 MHz s turbem 1665 MHz, což jsou referenční hodnoty, stejně jako v případě 8Gb/s pamětí GDDR5 s kapacitou 4 GB. 
 
Takováto karta se může velice hodit třeba pro HTPC sestavy, v jejichž případě mohou uživatelé vyžadovat co nejnižší hlučnost. Pokud by ale snad raději upřednostnili co nejmenší rozměry, pak Palit nabízí také malou jednoventilátorovou kartu GeForce GTX 1650 StormX OC a pak tu máme i další modely od jiných výrobců, jako je třeba nízkoprofilová MSI GeForce GTX 1650 4GT LP OC.  
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů