reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

palmOne představuje v ČR následníka nejprodávanějšího kapesního počítače Zire a snižuje cenu modelu Zire 71

, , článek
palmOne představuje v ČR následníka nejprodávanějšího kapesního počítače Zire a snižuje cenu modelu Zire 71
Ještě více hodnoty pro bestseller mezi kapesními počítači Zire a cena stále pod 150 EUR – tak lze shrnout to nejpodstatnější o novém kapesním počítači Zire 21, se kterým přichází společnost palmOne, Inc. Disponuje rychlejším procesorem, větším množstvím software a čtyřikrát větší pamětí. Kapesní počítač Zire 21 – s doporučenou maloobchodní cenou 110 USD (bez DPH) – představuje dostupný a snadný způsob, jak se noví zákazníci mohou vypořádat s každodenními úkoly z oblasti pracovní, rodinné i společenské. Společnost také oznámila zlevnění Zire 71 na doporučenou maloobchodní cenu 269 USD.
palmOne představuje v ČR následníka nejprodávanějšího kapesního počítače Zire a snižuje cenu modelu Zire 71

Zire 21 – benefity a vlastnosti
  • Čtyřikrát větší kapacita paměti než u původního Zire; kapacita je 8 MB (7,2 MB k použití pro uživatele)
  • Rychlejší přístup k informacím s novým 126 MHz procesorem Texas Instruments OMAP
  • Nejnovější verze diáře, adresáře, poznámek a operační systém Palm OS 5.2.1
  • Nový software (Software Essentials) na přiloženém instalačním CD
“Zire 21 je následníkem původního kapesního počítače Zire, který se stal nejrychleji prodávaným výrobkem této kategorie v historii,” řekl Vesey Crichton, viceprezident pro oblast Evropy, Afriky a Blízkého východu ve společnosti palmOne. “Za stejnou cenu a se stejně snadným používáním nabízí nový Zire 21 více paměti pro data a aplikace a rychlejší výkon. Věříme, že Zire 21 bude velice úspěšný mezi novými uživateli a také mezi všemi, kteří chtějí své blízké potěšit skvělým dárkem.”

Více paměti

Zire 21 má čtyřikrát více paměti než původní Zire. 8 MB paměti (7,2 MB pro uživatele) umožní ukládat si tisíce nových schůzek a kontaktů a užívat vybrané aplikace (existuje více než 20 000 dostupných aplikací, které můžete využít jak v práci, tak třeba i při cvičení nebo nakupování).

Nový procesor

Zire 21 využívá nový a rychlejší 126 MHz Texas Instruments OMAP procesor, přístup k Vašim informacím je tak nyní výrazně rychlejší.

Software

Zire 21 má operační systém Palm OS verze 5.2.1 a nabízí tedy klasické aplikace Palm PIM (Personal Information Management – řízení osobních informací). Důraz je zde kladen na vysokou přidanou hodnotu a snadné použití. Aplikace PIM, které obsahují diář, adresář, poznámky a kalkulačku umožňují uživatelům snadný přístup k informacím a jejich management. Zvukový alarm připomíná schůzky.

Instalační CD k Zire 21 obsahuje nový hodnotný software. Uživatelům umožní sledovat narozeniny a výročí, údržbu automobilu, hesla a výdaje nebo se mohou začíst do elektronické knihy či si zahrát hru.


Úspěch kapesního počítače Zire

Původní Zire se stal nejrychleji prodávaným kapesním počítačem v dějinách společnosti – za prvních sedm měsíců zmizelo z pultů více než milion přístrojů. Získal také řadu ocenění, například Produkt roku 2002 od časopisů BusinessWeek a PC Magazine. Elegantní a uhlazený kapesní počítač Zire obdržel i první cenu v soutěži Industrial Design Excellence Awards (IDEA) roku 2003, kterou pořádá Společnost amerických průmyslových designerů (IDEA) a magazín BusinessWeek. Ukázalo se tak, že špičková kvalita s sebou automaticky nemusí nést vysokou cenu.

Stejně jako původní Zire představuje kapesní počítač Zire 21 ideální cestu, jak mít potřebné informace stále při sobě. Balení obsahuje vše, co potřebujete k rychlému začátku: dobíjecí kapesní počítač (při běžném provozu vydrží baterie přibližně dva týdny), počítačový software pro PC nebo Mac a kabely. Vkládání informací do Zire 21 je snadné – uživatelé mohou psát pomocí softwaru Graffiti 2 (zjednodušená abeceda od palmOne), za použití klávesnice na obrazovce, nebo zadáním informací do počítače a synchronizací s kapesním počítačem.

Snížení ceny kapesního počítače Zire 71

V duchu strategie zpřístupňování sektoru kapesních počítačů se nese další novinka od palmOne – snížení doporučené maloobchodní ceny přístroje Zire 71 (recenze zde) platné od zítřejšího dne. Zire 71 za doporučenou maloobchodní cenu přibližně 269 USD umí přehrávat MP3, je vybaven zabudovaným fotoaparátem a barevným displejem rozlišení 320 x 320.

Díky zítřejšímu snížení doporučené maloobchodní ceny bude Zire 71 ještě dostupnější, díky čemuž bude ještě více mladých profesionálů a fanoušků multimédií moci integrovat pod vlajkou palmOne svůj digitální životní styl se špičkovou kapacitou pro práci i osobní potřeby.

Dostupnost

Kapesní počítače Zire 21 a Zire 71 jsou k dostání v prodejnách elektroniky, velkých obchodních řetězcích a internetových obchodech.
Zdroj: Communication Works/East Side Consulting
reklama
reklama
reklama