www.svethardware.cz
>
>
>
>

Panasonic prodal veškeré své akcie Tesly, získal 3,6 mld. USD

Panasonic prodal veškeré své akcie Tesly, získal 3,6 mld. USD
, , aktualita
Společnost Panasonic dlouhodobě spolupracuje s firmou Tesla na vývoji a výrobě akumulátorů. Donedávna byla také jedním z akcionářů firmy. To je už ale minulostí, Panasonic se akcií zbavil a dostal za ně v přepočtu 3,6 mld. USD.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tesla má spoustu akcionářů a jedním z nich byl ještě nedávno japonský Panasonic. Tato firma je s automobilkou dost spojená, neboť stála u prvních let firmy a starala se např. o vývoj a výrobu akumulátorů pro elektromobily Tesla. Vztah obou společností nebyl vždy růžový, přesto ale spolupracují dále. Nic výraznějšího na tom nemá změnit ani nedávný prodej všech akcií Tesly, které Panasonic vlastnil.
 
Panasonic
ilustrační foto, autor: Solomon203, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Ty nakoupil v počtu 1,4 milionu kusů v roce 2010 za pouhých 21,15 USD, a to hovoříme o částce před splitem. Se započtením splitu 1:5 by dnes šlo o cenu 4,23 USD za akcii, kterých měl díky rozdělení nakonec okolo 7 milionů. Celkově tehdy Panasonic investoval okolo 30 milionů USD. V posledním účetním roce končícím březnem 2021 ale veškeré své akcie prodal a měl za ně dostat 3,6 mld. USD. Z toho vychází, že je prodal za cca 510-515 USD za akcii. Nevíme to jistě, ale takovou hodnotu měly pouze 23. listopadu 2020, velmi blízko jí byly ještě v posledních dnech srpna 2020. Připomeňme, že akcie Tesly v dotčeném období dosáhly i rekordní hodnoty 900 USD a nyní jsou na 672 USD.
 
I když tak Panasonic neprodal akcie blízko historického maxima, stále šlo o 120násobek původní investice, což je velmi pěkné číslo. Tuto částku má dle Nikkei využít k zaplacení částky za převzetí společnosti Blue Yonder. Ta vyvíjí software pro umělou inteligenci a transakce má vyjít na 7 mld. USD, takže peníze z prodeje akcií Tesly se rozhodně hodí. Firma je chce využít i k dalším investicím pro budoucí rozvoj a zvýšení své efektivity.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mars byl dle NASA utvářen i gigantickými sopečnými erupcemi dávných kalder Mars byl dle NASA utvářen i gigantickými sopečnými erupcemi dávných kalder
Vědci z Jet Propulsion Laboratory americké NASA se věnovali vulkanismu v oblasti Marsu zvané Terra Arabia, kde se mají nacházet staré impaktní krátery. Ale ukázalo se, že ve skutečnosti půjde spíše o staré sopky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft společně s Windows 11 vypustí i nové Office 2021 Microsoft společně s Windows 11 vypustí i nové Office 2021
Datum vypuštění nových Windows 11 na trh je už dobře známé, ovšem včera Microsoft také oznámil, že ve stejný den přijdou na trh i další Office, a to verze 2021. Očekává se nezměněná cena začínající na 150 USD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář