reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Panasonic si připravil nové dálkově ovládané IP kamery

30.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Panasonic si připravil nové dálkově ovládané IP kamery
Společnost Panasonic se rozhodla přinést na trh nové IP kamery slibující vysokou kvalitu obrazu v rozlišení HD. V prvé řadě jde o malou a lehkou AW-HE120 s podporou rozhraní SDI, HDMI a samozřejmě i ethernetovým rozhraním. Panasonic slibuje...
Společnost Panasonic se rozhodla přinést na trh nové IP kamery slibující vysokou kvalitu obrazu v rozlišení HD. V prvé řadě jde o malou a lehkou AW-HE120 s podporou rozhraní SDI, HDMI a samozřejmě i ethernetovým rozhraním. Panasonic slibuje kvalitní obraz i při nízkém osvětlení scény a možnost využití v součinnosti s ruční kamerou AG-HPX250.

Cenově dostupný má být model AW-HE2 se 14Mpix snímačem typu 1/4,73 MOS s vysokým rozlišením, které umožní využít dvojnásobné digitální přiblížení obrazu. Dále tu je také dálkově řízený zoom začínající na širokoúhlém záběru 95° a také můžeme na dálku řídit nastavení úhlu pohledu ve vodorovném i svislém směru. Obyčejně se pak taková kamera označuje jako PTZ.

V paměti kamery pak můžeme nastavit až devět cílových bodů, na něž se může kamera automaticky natáčet, dále tu je také rozhraní HDMI, podpora Full HD a integrovaný mikrofon.

Poslední novinkou je AW-HE60, která má také funkci otáčení objektivu na dálku a dále snímač 1/3 MOS s rozlišením Full HD, v případě verze AW-HE60S také výstup HD/SD SDI, dále analogový komponentný výstup na 15pinovém D-Sub, funkce DRS (Dynamic Range Stretch) zlepšující dynamiku obrazu při záběrech s vysokým kontrastem a hybridní DNR funkce odstraňující přetrvávající obrazy ve špatně nasvětlených záběrech. Tyto kamery také nabídnou infračervený noční režim, ovšem k tomu musíme zvlášť zajistit příslušné osvětlení.

Pak Panasonic uvedl, že si připravil také ovladač integrovaných kamer, a to model AW-RP120. Ten umožní díky Ethernetu najednou ovládat a řídit až 100 kamer a využít můžeme také více těchto ovladačů vybavených joystickem a funkcemi pro řízení živého přenosu z různých akcí. Poslední novinkou určenou především pro živé vysílání je kompaktní přepínač videosignálu AW-HS50 s pěti vstupy (4x SDI, 1x DVI-D) a třemi výstupy (2x SDI, 1x DVI-D). Máme zde tak možnost výběru obrazu až z osmi současně zobrazených zdrojů a s podporou synchronizace obrazových rámců.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama