reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic si připravil nové dálkově ovládané IP kamery

, , aktualita
Panasonic si připravil nové dálkově ovládané IP kamery
Společnost Panasonic se rozhodla přinést na trh nové IP kamery slibující vysokou kvalitu obrazu v rozlišení HD. V prvé řadě jde o malou a lehkou AW-HE120 s podporou rozhraní SDI, HDMI a samozřejmě i ethernetovým rozhraním. Panasonic slibuje...
Panasonic si připravil nové dálkově ovládané IP kamery
Společnost Panasonic se rozhodla přinést na trh nové IP kamery slibující vysokou kvalitu obrazu v rozlišení HD. V prvé řadě jde o malou a lehkou AW-HE120 s podporou rozhraní SDI, HDMI a samozřejmě i ethernetovým rozhraním. Panasonic slibuje kvalitní obraz i při nízkém osvětlení scény a možnost využití v součinnosti s ruční kamerou AG-HPX250.

Cenově dostupný má být model AW-HE2 se 14Mpix snímačem typu 1/4,73 MOS s vysokým rozlišením, které umožní využít dvojnásobné digitální přiblížení obrazu. Dále tu je také dálkově řízený zoom začínající na širokoúhlém záběru 95° a také můžeme na dálku řídit nastavení úhlu pohledu ve vodorovném i svislém směru. Obyčejně se pak taková kamera označuje jako PTZ.

V paměti kamery pak můžeme nastavit až devět cílových bodů, na něž se může kamera automaticky natáčet, dále tu je také rozhraní HDMI, podpora Full HD a integrovaný mikrofon.

Poslední novinkou je AW-HE60, která má také funkci otáčení objektivu na dálku a dále snímač 1/3 MOS s rozlišením Full HD, v případě verze AW-HE60S také výstup HD/SD SDI, dále analogový komponentný výstup na 15pinovém D-Sub, funkce DRS (Dynamic Range Stretch) zlepšující dynamiku obrazu při záběrech s vysokým kontrastem a hybridní DNR funkce odstraňující přetrvávající obrazy ve špatně nasvětlených záběrech. Tyto kamery také nabídnou infračervený noční režim, ovšem k tomu musíme zvlášť zajistit příslušné osvětlení.

Pak Panasonic uvedl, že si připravil také ovladač integrovaných kamer, a to model AW-RP120. Ten umožní díky Ethernetu najednou ovládat a řídit až 100 kamer a využít můžeme také více těchto ovladačů vybavených joystickem a funkcemi pro řízení živého přenosu z různých akcí. Poslední novinkou určenou především pro živé vysílání je kompaktní přepínač videosignálu AW-HS50 s pěti vstupy (4x SDI, 1x DVI-D) a třemi výstupy (2x SDI, 1x DVI-D). Máme zde tak možnost výběru obrazu až z osmi současně zobrazených zdrojů a s podporou synchronizace obrazových rámců.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
reklama
reklama