www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu

Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
, , aktualita
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
K oblíbeným
reklama
Xbox Series X nabízí stejně jako PlayStation 5 osmijádrový procesor založený na Zen 2 a grafiku RDNA 2. Ovšem procesor v Xboxu umí pracovat na vyšším taktu a grafické jádro nabízí až 12 TFLOPS, zatímco v PS5 dosahuje 10,3 TFLOPS. Na základě těchto údajů bychom si mohli myslet, že hry na Xboxu budou fungovat o něco svižněji, ovšem realita může být odlišná. 
 
 
Video od DigitalFoundry ukazuje, že v Devil May Cry 5 má Xbox Series X problémy v režimu high performance a dále je pomalejší v novém Assassin Creed: Valhalla, ve hře Dirt 5 funguje v nižším rozlišení i kvalitě zobrazení než PS5, což by se mělo dle vývojářů studia Codemasters postupně zlepšit a v Call of Duty Black Ops Cold War má problémy ve 120FPS režimu, ačkoliv je výkonnější se zapnutým ray tracingem. Dle dosavadních výsledků to ale vypadá, že nová Xbox je v reálném provozu spíše slabší než PlayStation 5.
 
Dle The Verge může ale jít spíše o problémy s vyladěním her, respektive s tím, že Microsoft umožnil vývojářům začít certifikovat hry pro nové Xbox až v červnu po aktualizaci svého Game Developers Kit (GDK), což jednoduše znamenalo, že na optimalizace měli méně času než v případě firmy Sony. Navíc má obecně platit to, že vývojářské nástroje od Sony jsou celkově lepší i díky lépe vypracované dokumentaci. Situace se tak může časem zlepšit ve prospěch Microsoftu a třeba právě Codemasters si GDK od Microsoftu už vcelku pochvalují a poukazují na to, že se s ním začali seznamovat dlouho před tím, než dostali od Microsoftu příslušný hardware, takže mohli dobře zužitkovat náskok. 
 
Samotný Microsoft udává, že s vývojáři úzce spolupracuje na zlepšení a že podobné počáteční problémy očekával. Nyní jsou na řadě opravné patche pro vychytání problémů s výkonem, což je spojeno s tím, jak se vývojáři naučí plně využívat možností dané platformy. Ostatně ta se vyznačuje i tím, že její 16 GB operační pamětí je rozděleno na dva různě výkonné celky. Větší 10GB část totiž dosahuje propustnosti 560 GB/s a zbylých 6 GB pak 336 GB/s. 
 
Kdo se však dosud nerozhodl konzoli XBox Series X či PS5 koupit či alespoň předobjednat, ten si stejně na ni počká spíše až do nového roku, takže jej takové problémy zatím nemusí zajímat. Sony ovšem slibuje, že ještě před koncem tohoto roku dodá na trh další kusy. My si počkáme také na to, zda nám firmy prozradí také nějaká čísla o prodejích, aby bylo co porovnávat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala