Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Partneři Microsoftu již mají své výrobce počítačů s ARM

9.12.2011, Jan Vítek, aktualita
Partneři Microsoftu již mají své výrobce počítačů s ARM
Společnost Microsoft se chystá na trh se svým novým operačním systémem Windows 8 a snaží se zajistit, aby se co nejdříve objevily na trhu příslušné přenosné počítače vybavené procesory ARM. Jedná se tak o platformu WOA (Windows on ARM),...
Společnost Microsoft se chystá na trh se svým novým operačním systémem Windows 8 a snaží se zajistit, aby se co nejdříve objevily na trhu příslušné přenosné počítače vybavené procesory ARM. Jedná se tak o platformu WOA (Windows on ARM), která tak má dle představ Microsoftu ihned zaútočit především na systém Google Android.

Dle doporučení Microsoftu si tak firmy Qualcomm, Texas Instruments a NVIDIA měly už dopředu zajistit jednoho hlavního a jednoho vedlejšího výrobce notebooků pro WOA. To se také stalo, takže v noteboocích značky Samsung a Sony najdeme s Windows 8 řešení firmy Qualcomm, Texas Instruments si vybral Samsung a Toshibu, zatímco NVIDIA zase Acer a Lenovo. Mezi těmito firmami jsou pak Samsung, Toshiba a Lenovo oněmi hlavními výrobci.

To je poněkud překvapivé, neboť Asus, dosavadní velký partner firmy NVIDIA a odběratel čipů Tegra, byl zcela vynechán. Co se týče opravdových výrobců připravovaných počítačů (tzv. Original Design Manufacturer), pak pro oněch pět firem budou vyrábět společnosti Quanta Computer, Compal Electronics, Wistron a Pegatron Technology.

My už se můžeme připravit na vstup architektury ARM do světa PC a Windows, což bude dozajista velká událost, která tímto světem otřese.

Zdroj: techPowerUp