www.svethardware.cz
>
>
>
>

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce
, , aktualita
Dle Tom’s Hardware Germany už NVIDIA začala instruovat své AIB partnery ohledně vývoje karet pro čipy GeForce 11 (nebo 20, to stále nevíme), což tak znamená počátek vývoje nových herních karet. Z toho můžeme odhadnout, kdy přijdou na trh. 
reklama
Jensen Huang nedávno vyvolal pozdvižení, když ohlásil, že nové GeForce dorazí až za "dlouhou dobu", ovšem tím se pochopitelně nenecháme zviklat. NVIDIA je zvyklá mlžit do posledního okamžiku, ovšem od jistého bodu už nástup nových karet nelze utajit, a to právě v době, kdy do jejich vývoje už musí zasvětit hardwarové partnery. Na ty se odvolává Igor Wallosek z Tom’s Hardware Germany a dle něj už první z nich byli instruováni o nové generaci GeForce a také už má být na světě BoM (Bill of Materials), čili seznam komponent a materiálů, které budou pro dané karty zapotřebí, a to včetně hrubého časového rozvrhu jejich vývoje. Tím tak prakticky odstartoval vývoj a výroba karet. 
 
 
Jak ukazuje uvedená tabulka, od vypuštění BoM po dodání prvních kusů karet na trh obvykle uplynou dva až tři měsíce, což znamená, že bychom se opravdu měli dočkat zhruba někdy na konci prázdnin. To ostatně byla vždy vhodná doba pro prodejce hardwaru, neboť jde o tzv. prodejní sezónu "zpět do škol", respektive spíše "zpět k počítači". Nicméně lze očekávat, že NVIDIA by nyní neměla problémy s udáním nových grafických čipů v jakékoliv sezóně. 
 
 
Druhá tabulka už podrobněji rozepisuje, co se bude dít během příštích až 12 týdnů, po nichž můžeme nejdříve očekávat nástup karet Founders Edition a až po nich pak nereferenčních verzí. Nicméně je také třeba upozornit, že nikde není psáno, že BoM byl AIB partnerům předán až nyní. Mohlo to být už před pár týdny, takže o to by tak bylo naše čekání ukráceno. 
 
Znamená to také, že v příštích týdnech už můžeme očekávat daleko více informované úniky informací a snad se už dozvíme i tu základní věc, zda se můžeme těšit na generaci Turing, Volta či snad Ampere na kartách GeForce GTX 2000, či 1100. Takže zůstejme naladěni. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala