www.svethardware.cz
>
>
>
>

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce
, , aktualita
Dle Tom’s Hardware Germany už NVIDIA začala instruovat své AIB partnery ohledně vývoje karet pro čipy GeForce 11 (nebo 20, to stále nevíme), což tak znamená počátek vývoje nových herních karet. Z toho můžeme odhadnout, kdy přijdou na trh. 
reklama
Jensen Huang nedávno vyvolal pozdvižení, když ohlásil, že nové GeForce dorazí až za "dlouhou dobu", ovšem tím se pochopitelně nenecháme zviklat. NVIDIA je zvyklá mlžit do posledního okamžiku, ovšem od jistého bodu už nástup nových karet nelze utajit, a to právě v době, kdy do jejich vývoje už musí zasvětit hardwarové partnery. Na ty se odvolává Igor Wallosek z Tom’s Hardware Germany a dle něj už první z nich byli instruováni o nové generaci GeForce a také už má být na světě BoM (Bill of Materials), čili seznam komponent a materiálů, které budou pro dané karty zapotřebí, a to včetně hrubého časového rozvrhu jejich vývoje. Tím tak prakticky odstartoval vývoj a výroba karet. 
 
 
Jak ukazuje uvedená tabulka, od vypuštění BoM po dodání prvních kusů karet na trh obvykle uplynou dva až tři měsíce, což znamená, že bychom se opravdu měli dočkat zhruba někdy na konci prázdnin. To ostatně byla vždy vhodná doba pro prodejce hardwaru, neboť jde o tzv. prodejní sezónu "zpět do škol", respektive spíše "zpět k počítači". Nicméně lze očekávat, že NVIDIA by nyní neměla problémy s udáním nových grafických čipů v jakékoliv sezóně. 
 
 
Druhá tabulka už podrobněji rozepisuje, co se bude dít během příštích až 12 týdnů, po nichž můžeme nejdříve očekávat nástup karet Founders Edition a až po nich pak nereferenčních verzí. Nicméně je také třeba upozornit, že nikde není psáno, že BoM byl AIB partnerům předán až nyní. Mohlo to být už před pár týdny, takže o to by tak bylo naše čekání ukráceno. 
 
Znamená to také, že v příštích týdnech už můžeme očekávat daleko více informované úniky informací a snad se už dozvíme i tu základní věc, zda se můžeme těšit na generaci Turing, Volta či snad Ampere na kartách GeForce GTX 2000, či 1100. Takže zůstejme naladěni. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek