www.svethardware.cz
>
>
>
>

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce
, , aktualita
Dle Tom’s Hardware Germany už NVIDIA začala instruovat své AIB partnery ohledně vývoje karet pro čipy GeForce 11 (nebo 20, to stále nevíme), což tak znamená počátek vývoje nových herních karet. Z toho můžeme odhadnout, kdy přijdou na trh. 
K oblíbeným
reklama
Jensen Huang nedávno vyvolal pozdvižení, když ohlásil, že nové GeForce dorazí až za "dlouhou dobu", ovšem tím se pochopitelně nenecháme zviklat. NVIDIA je zvyklá mlžit do posledního okamžiku, ovšem od jistého bodu už nástup nových karet nelze utajit, a to právě v době, kdy do jejich vývoje už musí zasvětit hardwarové partnery. Na ty se odvolává Igor Wallosek z Tom’s Hardware Germany a dle něj už první z nich byli instruováni o nové generaci GeForce a také už má být na světě BoM (Bill of Materials), čili seznam komponent a materiálů, které budou pro dané karty zapotřebí, a to včetně hrubého časového rozvrhu jejich vývoje. Tím tak prakticky odstartoval vývoj a výroba karet. 
 
 
Jak ukazuje uvedená tabulka, od vypuštění BoM po dodání prvních kusů karet na trh obvykle uplynou dva až tři měsíce, což znamená, že bychom se opravdu měli dočkat zhruba někdy na konci prázdnin. To ostatně byla vždy vhodná doba pro prodejce hardwaru, neboť jde o tzv. prodejní sezónu "zpět do škol", respektive spíše "zpět k počítači". Nicméně lze očekávat, že NVIDIA by nyní neměla problémy s udáním nových grafických čipů v jakékoliv sezóně. 
 
 
Druhá tabulka už podrobněji rozepisuje, co se bude dít během příštích až 12 týdnů, po nichž můžeme nejdříve očekávat nástup karet Founders Edition a až po nich pak nereferenčních verzí. Nicméně je také třeba upozornit, že nikde není psáno, že BoM byl AIB partnerům předán až nyní. Mohlo to být už před pár týdny, takže o to by tak bylo naše čekání ukráceno. 
 
Znamená to také, že v příštích týdnech už můžeme očekávat daleko více informované úniky informací a snad se už dozvíme i tu základní věc, zda se můžeme těšit na generaci Turing, Volta či snad Ampere na kartách GeForce GTX 2000, či 1100. Takže zůstejme naladěni. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře