www.svethardware.cz
>
>
>
>

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce

Partneři NVIDIE mohou začít s vývojem nových GeForce
, , aktualita
Dle Tom’s Hardware Germany už NVIDIA začala instruovat své AIB partnery ohledně vývoje karet pro čipy GeForce 11 (nebo 20, to stále nevíme), což tak znamená počátek vývoje nových herních karet. Z toho můžeme odhadnout, kdy přijdou na trh. 
reklama
Jensen Huang nedávno vyvolal pozdvižení, když ohlásil, že nové GeForce dorazí až za "dlouhou dobu", ovšem tím se pochopitelně nenecháme zviklat. NVIDIA je zvyklá mlžit do posledního okamžiku, ovšem od jistého bodu už nástup nových karet nelze utajit, a to právě v době, kdy do jejich vývoje už musí zasvětit hardwarové partnery. Na ty se odvolává Igor Wallosek z Tom’s Hardware Germany a dle něj už první z nich byli instruováni o nové generaci GeForce a také už má být na světě BoM (Bill of Materials), čili seznam komponent a materiálů, které budou pro dané karty zapotřebí, a to včetně hrubého časového rozvrhu jejich vývoje. Tím tak prakticky odstartoval vývoj a výroba karet. 
 
 
Jak ukazuje uvedená tabulka, od vypuštění BoM po dodání prvních kusů karet na trh obvykle uplynou dva až tři měsíce, což znamená, že bychom se opravdu měli dočkat zhruba někdy na konci prázdnin. To ostatně byla vždy vhodná doba pro prodejce hardwaru, neboť jde o tzv. prodejní sezónu "zpět do škol", respektive spíše "zpět k počítači". Nicméně lze očekávat, že NVIDIA by nyní neměla problémy s udáním nových grafických čipů v jakékoliv sezóně. 
 
 
Druhá tabulka už podrobněji rozepisuje, co se bude dít během příštích až 12 týdnů, po nichž můžeme nejdříve očekávat nástup karet Founders Edition a až po nich pak nereferenčních verzí. Nicméně je také třeba upozornit, že nikde není psáno, že BoM byl AIB partnerům předán až nyní. Mohlo to být už před pár týdny, takže o to by tak bylo naše čekání ukráceno. 
 
Znamená to také, že v příštích týdnech už můžeme očekávat daleko více informované úniky informací a snad se už dozvíme i tu základní věc, zda se můžeme těšit na generaci Turing, Volta či snad Ampere na kartách GeForce GTX 2000, či 1100. Takže zůstejme naladěni. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář