Pasivní chladič CPU Noctua NH-P1 se už objevil na Newegg

Pasivní chladič CPU Noctua NH-P1 se už objevil na Newegg
, , aktualita
Vypadá to, že Noctua už může každou chvíli oficiálně představit svůj nový pasivní procesorový chladič, který by měl dle spatřeného záznamu v obchodě Newegg dostat název NH-P1. Co se o něm dozvíme?
K oblíbeným
reklama
Noctua v rámci své roadmap, že její pasivní procesorový chladič přijde na trh ještě v tomto kvartálu a z něj už moc nezbývá. Nicméně to vypadá, že už to opravdu nebude dlouho trvat a chladič NH-P1 se objeví v nabídce. On už se ve skutečnosti objevil, ale evidentně předčasně, neboť stránky na Newegg, na něž odkazuje server Fanlesstech, už nefungují. 
 
 
Chladič, jehož nástup byl zpožděn pandemií (původně měl být vypuštěn už letos v prvním kvartálu), využije vylepšený montážní systém SecuFirm2+, který by měl už namísto křížových šroubů využít Torx a určen bude pro patice Intel LGA115x (LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156), LGA1200, LGA20xx (LGA2066, LGA2011-0, LGA2011-3) & AMD AM4, AM3(+), AM2(+), FM2(+), FM1.
 
Samotný chladič bude možné provozovat zcela pasivně, anebo s velice tichým 120mm ventilátorem NF-A12x25 LS-PWM, který byl doporučen výrobcem. Pro pasivní provoz se tu ale doporučují spíše procesory tvořící méně tepla, ale to pochopitelně bude záviset více než kde jinde na podmínkách, čili na tom, jestli je chladič umístěn ve skříni s efektivním odvodem tepla, nebo bude mít naopak v tomto ohledu ztížené podmínky. Může být také ve špatně chlazené skříni, kde mu bude zespoda naopak přitápět grafická karta, což je také v popisu výrobce uvedeno. 
 
Technické podrobnosti se zatím nedozvíme, pouze to, že k tomuto chladiči dostaneme také teplovodivou pastu NT-H2 a že poskytovaná záruka je šestiletá. Nemáme se také obávat, že by chladič překážel kartám nebo modulům paměti, ale to je zatím vše. Díky starším informacím víme, že tento chladič v případě svého prototypu vážil kolem 1,5 kg a v adekvátně větrané skříni dokázal uchladit i Core i9-9900K. 
 
Dozvěděli jsme se ale cenu, a to rovných 100 USD, čili u nás bychom se rozhodně měli vejít do částky třech tisíc korun.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů