www.svethardware.cz
>
>
>

Pasivní monstrum firmy Noctua bude až příští rok, a co dalšího si firma chystá?

Pasivní monstrum firmy Noctua bude až příští rok, a co dalšího si firma chystá?
, , aktualita
Společnost Noctua už dlouho vyvíjí jistý pasivní chladič procesorů, který má zcela bez pomoci ventilátorů zvládnout odvést 120 W odpadního tepla. Ten přitom ještě ani nedostal žádné kódové označení, respektive se o žádném neví. 
K oblíbeným
reklama
Noctua ukázala svůj pasivní procesorový chladič naposledy na Computexu 2019 a v letošním roce jej ani nemá kde vystavovat, abychom se mohli přesvědčit o tom, jaký pokrok byl či nebyl učiněn. Jako náhradu tu ale máme alespoň firemní roadmap a tu informaci, že daný pasiv by se měl dostat na trh během prvního kvartálu příštího roku. 
 
 
Tento prototyp známe jen pod označením Fanless CPU Cooler a zaujmout nás může především svým zpracováním. Noctua se rozhodla využít velice tlustá hliníková žebra, která jsou protkána celkem šesti heatpipe pro efektivní rozvod tepla. Mají pochopitelně mezi sebou široké rozestupy, aby chladič mohl dobře fungovat v pasivním režimu a po vzoru řady Thermalright HighRiser jsou v nich také vyraženy obdélníkové otvory, kudy bude také moci proudit vzduch. 
 
 
Noctua uvádí, že v dobře zpracované skříni využívající přirozený průtok vzduchu, čili kde se počítá se stoupajícím teplým vzduchem bez přispění systémových ventilátorů, má tento chladič být schopen odvést až 120 W odpadního tepla. A pokud jej usadíme do běžné skříně osazené jedním či dvěma systémovými ventilátory, bude to až 180 W. Počítat ale musíme s hmotností chladiče kolem 1,5 kg, takže s takto osazenou sestavou bude radno zacházet opatrně. 
 
 
Nová roadmap firmy Noctua nám toho na letošní rok už moc neslibuje. Jednak to budou černé verze chladičů NH-D15S a NH-U9S a pak řada chladičů verze Redux, od níž lze očekávat prostou a omezenou výbavu, ale i nižší ceny. Ovšem na začátku příštího roku by měl přijít právě nový pasivní chladič, bílé ventilátory, další černé verze existujících produktů, osmiventilátorový hub, měnič napětí z 24 na 12 V a krytky pro NH-U12A. 
 
 
Později se pak můžeme těšit na novou generaci 140mm ventilátoru a chladiče NH-D15 a také na slíbený stolní venilátor.
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala