www.svethardware.cz
>
>
>

Pasivní monstrum firmy Noctua bude až příští rok, a co dalšího si firma chystá?

Pasivní monstrum firmy Noctua bude až příští rok, a co dalšího si firma chystá?
, , aktualita
Společnost Noctua už dlouho vyvíjí jistý pasivní chladič procesorů, který má zcela bez pomoci ventilátorů zvládnout odvést 120 W odpadního tepla. Ten přitom ještě ani nedostal žádné kódové označení, respektive se o žádném neví. 
K oblíbeným
reklama
Noctua ukázala svůj pasivní procesorový chladič naposledy na Computexu 2019 a v letošním roce jej ani nemá kde vystavovat, abychom se mohli přesvědčit o tom, jaký pokrok byl či nebyl učiněn. Jako náhradu tu ale máme alespoň firemní roadmap a tu informaci, že daný pasiv by se měl dostat na trh během prvního kvartálu příštího roku. 
 
 
Tento prototyp známe jen pod označením Fanless CPU Cooler a zaujmout nás může především svým zpracováním. Noctua se rozhodla využít velice tlustá hliníková žebra, která jsou protkána celkem šesti heatpipe pro efektivní rozvod tepla. Mají pochopitelně mezi sebou široké rozestupy, aby chladič mohl dobře fungovat v pasivním režimu a po vzoru řady Thermalright HighRiser jsou v nich také vyraženy obdélníkové otvory, kudy bude také moci proudit vzduch. 
 
 
Noctua uvádí, že v dobře zpracované skříni využívající přirozený průtok vzduchu, čili kde se počítá se stoupajícím teplým vzduchem bez přispění systémových ventilátorů, má tento chladič být schopen odvést až 120 W odpadního tepla. A pokud jej usadíme do běžné skříně osazené jedním či dvěma systémovými ventilátory, bude to až 180 W. Počítat ale musíme s hmotností chladiče kolem 1,5 kg, takže s takto osazenou sestavou bude radno zacházet opatrně. 
 
 
Nová roadmap firmy Noctua nám toho na letošní rok už moc neslibuje. Jednak to budou černé verze chladičů NH-D15S a NH-U9S a pak řada chladičů verze Redux, od níž lze očekávat prostou a omezenou výbavu, ale i nižší ceny. Ovšem na začátku příštího roku by měl přijít právě nový pasivní chladič, bílé ventilátory, další černé verze existujících produktů, osmiventilátorový hub, měnič napětí z 24 na 12 V a krytky pro NH-U12A. 
 
 
Později se pak můžeme těšit na novou generaci 140mm ventilátoru a chladiče NH-D15 a také na slíbený stolní venilátor.
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře