www.svethardware.cz
>
>
>

Pasivní monstrum firmy Noctua bude až příští rok, a co dalšího si firma chystá?

Pasivní monstrum firmy Noctua bude až příští rok, a co dalšího si firma chystá?
, , aktualita
Společnost Noctua už dlouho vyvíjí jistý pasivní chladič procesorů, který má zcela bez pomoci ventilátorů zvládnout odvést 120 W odpadního tepla. Ten přitom ještě ani nedostal žádné kódové označení, respektive se o žádném neví. 
K oblíbeným
reklama
Noctua ukázala svůj pasivní procesorový chladič naposledy na Computexu 2019 a v letošním roce jej ani nemá kde vystavovat, abychom se mohli přesvědčit o tom, jaký pokrok byl či nebyl učiněn. Jako náhradu tu ale máme alespoň firemní roadmap a tu informaci, že daný pasiv by se měl dostat na trh během prvního kvartálu příštího roku. 
 
 
Tento prototyp známe jen pod označením Fanless CPU Cooler a zaujmout nás může především svým zpracováním. Noctua se rozhodla využít velice tlustá hliníková žebra, která jsou protkána celkem šesti heatpipe pro efektivní rozvod tepla. Mají pochopitelně mezi sebou široké rozestupy, aby chladič mohl dobře fungovat v pasivním režimu a po vzoru řady Thermalright HighRiser jsou v nich také vyraženy obdélníkové otvory, kudy bude také moci proudit vzduch. 
 
 
Noctua uvádí, že v dobře zpracované skříni využívající přirozený průtok vzduchu, čili kde se počítá se stoupajícím teplým vzduchem bez přispění systémových ventilátorů, má tento chladič být schopen odvést až 120 W odpadního tepla. A pokud jej usadíme do běžné skříně osazené jedním či dvěma systémovými ventilátory, bude to až 180 W. Počítat ale musíme s hmotností chladiče kolem 1,5 kg, takže s takto osazenou sestavou bude radno zacházet opatrně. 
 
 
Nová roadmap firmy Noctua nám toho na letošní rok už moc neslibuje. Jednak to budou černé verze chladičů NH-D15S a NH-U9S a pak řada chladičů verze Redux, od níž lze očekávat prostou a omezenou výbavu, ale i nižší ceny. Ovšem na začátku příštího roku by měl přijít právě nový pasivní chladič, bílé ventilátory, další černé verze existujících produktů, osmiventilátorový hub, měnič napětí z 24 na 12 V a krytky pro NH-U12A. 
 
 
Později se pak můžeme těšit na novou generaci 140mm ventilátoru a chladiče NH-D15 a také na slíbený stolní venilátor.
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy
Server TweakTown s odkazem na svůj zdroj tvrdí, že NVIDIA si tentokrát nerezervuje exkluzivní lhůtu pro prodej čistě vlastních karet Founders Edition. Nereferenční verze by totiž měly dorazit velice brzy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář