reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Patche pro Windows 7 a procesory AMD Bulldozer připraveny

12.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Patche pro Windows 7 a procesory AMD Bulldozer připraveny
Společnost Microsoft konečně přišla s očekávanými patchi určenými pro počítače, v nichž se sešel operační systém Windows 7 a procesor architektury AMD Bulldozer. Dle firmy AMD se celkový výkon těchto procesorů zvýší o zhruba 10 procent....
Společnost Microsoft konečně přišla s očekávanými patchi určenými pro počítače, v nichž se sešel operační systém Windows 7 a procesor architektury AMD Bulldozer. Dle firmy AMD se celkový výkon těchto procesorů zvýší o zhruba 10 procent.

Jedná se konkrétně o správné využití dvoujádrových modulů Bulldozer, s nimiž se samozřejmě původně u Windows 7 nepočítalo. Ve Windows 8 již jejich podpora bude zahrnuta, takže můžeme očekávat odpovídající výkon.

Pro aktualizaci operačního systému (Patch 1 a Patch 2) je třeba stáhnout a nainstalovat scheduler update (KB2645594), jenž systému prozradí, že má co do činění s procesorem složeným z dvoujádrových modulů a pak přijde na řadu instalace core parking scheduler update (KB2646060), který zamezí, aby Windows vypínalo nevyužitá jádra předčasně, když jsou ještě ve frontě úlohy pro vyřízení.

Pak bychom se měli dočkat lepšího výkonu především v aplikacích využívajících polovinu dostupných jader, což představují například hry Left 4 Dead 2 a Lost Planet u procesoru AMD FX8150 a jiných čtyřmodulových.

Zdroj: techPowerUp


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama