Patent od Fordu přinese do autonomních aut projekční plátno

Patent od Fordu přinese do autonomních aut projekční plátno
, , aktualita
Nejenže nebudete muset řídit, protože vaše auto to udělá za vás, ale budete se při jízdě moct dívat na filmy. Alespoň tak si to představuje Ford, poněvadž si nechal patentovat nápad na soukromé kino v autonomním autě.
K oblíbeným
reklama
Ford nezůstává pozadu a také si přeje mít svá autonomní auta. Jak se zdá, nebudou však úplně obyčejná. Samotné řízení vozidla se s takovým tempem brzy stane minulostí, jak pak ale naložit s časem navíc? Autonomní auta totiž budou schopná bezpečně odřídit za vás. Ford přichází s návrhem, že pasažér si ve vzniklém čase bude moct pustit třeba oblíbený film.

Celý návrh sestává z promítacího plátna, jak ho známe z kin - akorát je umístěno na předním skle vozidla. Dále nechybí projektor, jenž je umístěn mezi předními sedadly. Všechna sedadla se pak posunou dozadu, a vznikne tak soukromý čtyřmístný filmový sál.

Ford má nyní patent na tento "zábavní systém v autonomních autech", není však jisté, jestli ideu promítacích pláten v autech bude skutečně realizovat.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů