www.svethardware.cz
>
>
>
>

Patice sTRX4 by měla vydržet delší dobu, proč vůbec přišla?

Patice sTRX4 by měla vydržet delší dobu, proč vůbec přišla?
, , aktualita
Nové Threadrippery potřebují i novou patici, která přišla poněkud nečekaně vzhledem k tomu, že EPYC druhé generace nic takového nepotřebují. Proč tedy vůbec nová patice nastoupila a vydrží alespoň déle?
K oblíbeným
reklama
Procesory Threadripper třetí generace si tak nepotykají s deskami pro první či druhou generaci, to už dávno víme. Potřebují vylepšenou patici sTRX4, u níž by se dalo uvažovat o tom, že zajistí jednak možnost napájení silných procesorů s až 64 jádry a především pak osmikanálový přístup k pamětem. Ale co k tomu může říci AMD?
 
 
Objevily se ale otázky, zda se AMD nechystá měnit patice jako ponožky, nebo nám nový sTRX4 vydrží déle. My se sice v odpovědi nedozvíme, kolik procesorových generací by měla nová patice přetrvat, a to pokud možno včetně samotných desek, nicméně AMD uvedlo, že se chystá sTRX4 využít dlouhodobě. AMD to přitom uvedlo netradičně pomocí svého oficiálního účtu na Redditu.  
 
Patice sTRX4 dle oficiálních informací využívá naprosto stejný počet pinů jako stará TR4, čili 4096. Rozdíl je ovšem v tom pro co jsou dané piny využity, takže tato "mapa" je odlišná a znemožňuje nasazení starých procesorů v nových deskách a naopak, i když fyzicky by do daných patic nasadit možná šly. Tak snad to má také AMD ošetřeno tak, aby takový omyl nebyl pro hardware fatální. 
 
Dle AMD bylo třeba nasadit novou patici kvůli tomu, aby se mohly využít všechny možnosti nových procesorů. Navyšuje se jednak počet linek PCIe pro propojení CPU a čipové sady, a to na osm PCIe 4.0 (čtyřnásobná propustnost vs. předchozí desky), dále tu bude 72 využitelných linek PCIe 4.0 (CPU + PCH) z celkových 88 (zbytek má svůj neměnný účel). Co se týče paměťových kanálů, tomu se AMD nevěnuje.
 
Threadrippery 3. generace budou vypuštěny na trh 25. listopadu a v přesně ten samý den by měl i Intel přijít s svými novými HEDT procesory, Cascade Lake-X. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
14nm vs. 7nm: procesory Intel a AMD pod elektronovým mikroskopem 14nm vs. 7nm: procesory Intel a AMD pod elektronovým mikroskopem
Overclocker der8auer se nezřídka pouští i hluboko pod povrch chladičů a heatspreaderů dnešního hardwaru. Tentokrát si vzal na pomoc rastrovací elektronový mikroskop, aby se opravdu zblízka podíval na moderní CPU AMD a Intel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Včera, aktualita, Jan Vítek