www.svethardware.cz
>
>
>
>

Patice sTRX4 by měla vydržet delší dobu, proč vůbec přišla?

Patice sTRX4 by měla vydržet delší dobu, proč vůbec přišla?
, , aktualita
Nové Threadrippery potřebují i novou patici, která přišla poněkud nečekaně vzhledem k tomu, že EPYC druhé generace nic takového nepotřebují. Proč tedy vůbec nová patice nastoupila a vydrží alespoň déle?
K oblíbeným
reklama
Procesory Threadripper třetí generace si tak nepotykají s deskami pro první či druhou generaci, to už dávno víme. Potřebují vylepšenou patici sTRX4, u níž by se dalo uvažovat o tom, že zajistí jednak možnost napájení silných procesorů s až 64 jádry a především pak osmikanálový přístup k pamětem. Ale co k tomu může říci AMD?
 
 
Objevily se ale otázky, zda se AMD nechystá měnit patice jako ponožky, nebo nám nový sTRX4 vydrží déle. My se sice v odpovědi nedozvíme, kolik procesorových generací by měla nová patice přetrvat, a to pokud možno včetně samotných desek, nicméně AMD uvedlo, že se chystá sTRX4 využít dlouhodobě. AMD to přitom uvedlo netradičně pomocí svého oficiálního účtu na Redditu.  
 
Patice sTRX4 dle oficiálních informací využívá naprosto stejný počet pinů jako stará TR4, čili 4096. Rozdíl je ovšem v tom pro co jsou dané piny využity, takže tato "mapa" je odlišná a znemožňuje nasazení starých procesorů v nových deskách a naopak, i když fyzicky by do daných patic nasadit možná šly. Tak snad to má také AMD ošetřeno tak, aby takový omyl nebyl pro hardware fatální. 
 
Dle AMD bylo třeba nasadit novou patici kvůli tomu, aby se mohly využít všechny možnosti nových procesorů. Navyšuje se jednak počet linek PCIe pro propojení CPU a čipové sady, a to na osm PCIe 4.0 (čtyřnásobná propustnost vs. předchozí desky), dále tu bude 72 využitelných linek PCIe 4.0 (CPU + PCH) z celkových 88 (zbytek má svůj neměnný účel). Co se týče paměťových kanálů, tomu se AMD nevěnuje.
 
Threadrippery 3. generace budou vypuštěny na trh 25. listopadu a v přesně ten samý den by měl i Intel přijít s svými novými HEDT procesory, Cascade Lake-X. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM
Dr. Gary Patton dosud pracoval jako CTO (Chief Technology Officer) společnosti GlobalFoundries a byl odpovědný za vývoj nejnovějších výrobních procesů. Ještě dříve pak působil v IBM.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek