reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli s vlastní URL

1.9.2015, Milan Šurkala, aktualita
PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli s vlastní URL
PayPal spustil novou službu a web PayPal.me, kdy přes vaše uživatelské jméno vytvoří i URL adresu, na kterou vám pak lidé mohou poslat peníze. Dokonce je pomocí URL adresy možné specifikovat i placenou částku.
Máme zde nový systém rychlých plateb, se kterým přichází společnost PayPal. Jde o službu a stránku PayPal.me. Tak jako Facebook už počátkem letošního roku zavedl platby přátelům pomocí Messengeru, nyní bude něco podobného možného i jednoduše přes Paypal. Pochopitelně, poslat peníze můžete i dnes pomocí běžného účtu na PayPalu.


PayPal.me


Nově si lze zřídit přímo vlastní URL adresu na serveru PayPal.me se svým uživatelským jménem ve stylu www.paypal.me/mojejmeno. Pokud někomu budete chtít poslat peníze, mělo by stačit toto napsat do prohlížeče, což vás odkáže přímo na platební bránu daného uživatele. Pokud za lomítko napíšete ještě číslo (např. www.paypal.me/mojejmeno/100), rovnou specifikujete i částku, která se odešle. Jak posílající, tak přijímající musí mít účet na PayPalu.

Díky tomuto způsobu placení bude možné snadno zaplatit třeba dluh nebo se s přáteli třeba na něco složit. Pokud bude převod peněz mezi dvě osobními PayPal účty, neměla by se platit žádná provize jako u běžného PayPalu (ta se platí u obchodního účtu nebo při platbách z karty). Problémem ale je, že Paypal.me zatím není k dispozici pro Českou republiku. Podporován je v 18 zemích, mezi které patří Velká Británie, USA, Německo, Austrálie, Kanada, Rusko, Turecko, Francie, Itálie, Španělsko, Polsko, Švédsko, Belgie, Norsko, Dánsko, Nizozemí, Švýcarsko a Rakousko.

Zdroj: betanews.com, pcworld.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama